Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon

Jeśli w twoim samochodzie zepsuł się uchwyt podnośnika szyby, nie spiesz się, zwrócić się do warsztatu. Tę część można łatwo wymienić samodzielnie. Rozważmy to na przykładzie, jak usunąć i zmienić uchwyt mechanicznego podnośnika szyby samochodu VAZ – 2109.

Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon

Trzeba

  • – płaski śrubokręt;
  • – nowa klamka w komplecie z zatrzaskiem i podkładką.

Instrukcja

1
Włóż śrubokręt między zatrzaskiem i podkładką uchwyt podnośnika szyby. Podważ i wyciśnij narzędziem zatrzask uchwytu. Pociągnij zatrzask do siebie i wyjąć ją (zdjęcie 1).
Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon
2
Usuń uszkodzoną uchwyt podnośnika szyby. Wyjąć podkładkę (zdjęcie 2). Do montażu uchwytu należy postępować w odwrotnej kolejności. Umieścić podkładkę, wchodzący w zestaw z nowym uchwytem. Lekko przytrzymując piłkę ręką, ustawić pokrętło na mechanizm podnośnika szyby. Lekko obrócić pokrętło, aby ona „też się trzymała” za odlew koła zębatego podnośnika szyby. Zabezpieczyć blokadą umieszczoną długopis. Sprawdź pracę zastąpionych części, podnosząc i opuszczając szybę drzwi.
Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon
3
Jeśli drzwi urządzenia bardzo ciężko się podnosi i jest zwolniony szkło, wymiana klamki tu nie pomoże. Problem w samym mechanizmu podnośnika szyby. Być może uszkodzony jest unoszący/опускающий linka lub też go nie lubię szczeliny koła zębatego mechanizmu. W takim przypadku konieczna będzie wymiana podnośnika szyby. Aby umieścić nowy podnośnik szyby bez wyjmowania szyby, zdemontować drzwi samochodu.
4
Zdjąć pokrętło podnośnika szyby i długopis podłokietnik na drzwiach, поддев śrubokrętem ozdobne zaślepki i po odkręceniu wkrętaka odkręcić śruby jej mocowania. Odkręć śruby kieszeni drzwi, zdejmij go. Lekko podważ osłonę na drążku, otwarcie drzwi i wyjąć ją. Odkręcić przycisk blokady drzwi. Podważ płaskim śrubokrętem tapicerkę, która jest mocowana osiem пистонами, usuń ją.
Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon
5
Odkręć głowicę „na 10” dwie śruby mocowania szyby do mechanizmu podnośnika szyby. Podnieś szybę rękami w górę. Głowicą „na 10” odkręcić nakrętki mocowania mechanizmu podnośnika szyby. Wyjąć część przez okno panelu drzwi. Zainstaluj nowy podnośnik szyby, wykonując wszystkie czynności w odwrotnej kolejności.
Jak usunąć uchwyt podnośnika szyby Wazon
6
Zamocować szkło. Ustaw pokrętło podnośnika szyby. Sprawdzić działanie mechanizmu, kilka razy podnosząc i puszczając szkło. Jeśli wszystko jest w porządku, należy zdjąć pokrętło i załączyć tapicerkę drzwi na miejsce. Następnie zaznacz przycisk blokady, klamki podnośnik i podłokietnika, kieszeni i nakładki na klamkę.
Należy zwrócić uwagę
Przy wyborze uchwytu podnośnika szyby zwracać uwagę na jej jakość. Długopis z metalową wkładką pod odlew koła zębatego mechanizmu podnośnika szyby posłuży ci na dłużej.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.