Jak usunąć pasek z Ford Focus

Samochód Ford Focus wyróżnia się trwałością i niezawodnością. Ale nawet u takiego auta czasami deska rozdzielcza jest w kompletną ruinę i wymaga wymiany lub naprawy. Tę procedurę można zrobić na własną rękę, tak jak ona nie wyróżnia się szczególną złożonością.

Jak usunąć pasek z Ford Focus

Trzeba

  • – instrukcja obsługi samochodu;
  • – zestaw narzędzi;
  • – rękawice bawełniane.

Instrukcja

1
Zabierz samochód w garażu. Włącz hamulec postojowy i wyłączyć samochód. Otworzyć pokrywę komory silnika. Zdejmij plastikową osłonę, zamykający akumulator. Odkręcić nakrętki i zdjąć zaciski z akumulatora. Należy uważać, aby styki nie stykały się ze sobą. Demontaż zacisków konieczne jest, aby wyłączyć zasilanie pokładowej układ zasilania.
2
Wyjąć delikatnie elementy okładziny – owalne pierścienie na otworach wentylacyjnych i nakładki na panelu.
3
Zdemontować tunel środkowy. Aby to zrobić, najpierw zdejmij osłonę dźwigni skrzyni biegów. Następnie wyjąć popielniczkę, która znajduje się pomiędzy prawem i pasażera fotele. Znajdź śruby, które trzymają tunel. Delikatnie odkręć je i zdjąć tunel.
4
Podważ osłonę radioodtwarzacza i klimatyzacji w centralnej części torpedy. Pod nią widać śruby, które trzymają blok montażowy radia. Odkręć je. Wyciągnij radio i odłącz przewody z tyłu.
5
Wyjmij kierownicę na siebie i maksymalnie opuść w dół. Zdejmij plastikową osłonę, która znajduje się pod połączeniu deską rozdzielczą. Za nią znajdziesz dwie śruby, które trzymają deskę rozdzielczą. Odkręć je.
6
Włóż śrubokręt ściśle w centrum pod daszek. Нащупайте śrubokrętem zatrzask i pociągnij do góry, aby wyszła z mocowania. Po tym, wysuń pasek na siebie. Odłącz klocek z tyłu i całkowicie zdjąć deskę rozdzielczą.
7
Wymontować osłonę słupków. Każda mocuje się dwie śruby, które trzeba delikatnie odkręcić. Należy również zdemontować poduszkę powietrzną pasażera, jeśli jest ona dostępna w twoim wyposażeniu. Poduszka mocowana jest dwoma za pomocą śrub. Przy wyjmowaniu należy bardzo uważać. Odłącz przewody wentylacyjne po bokach i pod centralną częścią.
8
Wymontować kolumnę kierownicy. W tym celu należy zdjąć ochronną folię. Znajdź śruby trzymające podstawę osi kolumny i odkręć je. Delikatnie opuść kierownicę na prawo fotel. Również odkręcić śruby, które zapiąć torpedę z twardą deską przy przedniej szybie. Teraz torpeda trzyma się tylko na plastikowych клипсах. Rozwiń je i delikatnie wyciągnij torpedę na siebie.
9
Odłącz wszystkie klocki przewodów, wstępnie oznaczając je.
Porada
Znieść z salonu panel najłatwiej przez przednie drzwi pasażera.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *