Jak usunąć chłodnica Audi 80

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że chłodnica nie jest wodoszczelna, niezwłocznie przeprowadzić próbę ciśnieniem w warsztacie. Podczas oczywistości samej wady można samodzielnie zdjąć radiator i zabrać go do naprawy błędów.

Jak usunąć chłodnica Audi 80

Trzeba

  • – klucz
  • – śrubokręt

Instrukcja

1
Zdejmij dolną ochronę komory silnika i spuścić ciecz chłodzącą. Odłącz węże od chłodnicy i końcówki przewodów, znajdujących się na термовыключателе wentylatora układu chłodzenia i wyjąć wtyki tego wentylatora.
2
W modelach z cztero – i sześciocylindrowe silniki silniki wykręć śruby mocujące po obu stronach chłodnicy. Wcisnąć go lekko do tyłu i wyjąć razem z wentylatorem.
3
Model z пятицилиндровым silnikiem zdejmij górną osłonę chłodnicy. Do tego, odkręcając śruby i wyciągnij go z przednich mocowań. Na górze i na dole chłodnicy zdejmij rurki układu chłodzenia. Następnie odłącz niewielką słuchawkę, odpowiednią do расширительному zbiornika na chłodnicy.
4
Na prawej stronie chłodnicy całkowicie odkręcić zaczep przegrodę, dolne mocowanie. Wyjmij radiator, ciągnie go w górę.
5
W niektórych wersjach wyposażenia (wzmocnione chłodzenie, hak holowniczy, klimatyzacja) silnik pięciocylindrowy silnik jest wyposażony w dodatkową parą wodną chłodnicą, umieszczonego bezpośrednio przed silnikiem a podłączonym równolegle z głównym radiatorem. Do jego demontażu zdejmij dolną ochronę komory silnika.
6
Spuścić ciecz chłodzącą i odłączyć przewody cieczy chłodzącej od chłodnicy. Na dodatkowym urządzeniu odkręć nakrętki mocujące.
7
Do usuwania węży za pomocą śrubokręta odkręć откручивающиеся opaski. Kleszcze do oporu, ściskając w obu „guzików” sprężynowe zaciski. Zdejmując przewody, odkręcić je mocno siedzący końce za pomocą śrubokręta. Aby to zrobić, włóż ją między króćcem i wężem i przesuń go jako dźwigni.
8
Jeśli chcesz zainstalować nowe węże, nosić je na króćce jak najgłębiej, aby nie соскользнули. Dokręcając закручивающиеся opaski, nie należy stosować wysiłku, aby nie zerwać gwint.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.