Jak naprawić lutownica

Lutownica jest niezbędny w każdym gospodarstwie. Jest on używany zarówno naprawy urządzeń elektrycznych, jak i do łączenia ze sobą różnych elementów metalowych. Jeśli lutownica jest uszkodzony, nie zawsze trzeba kupować nowy. Czasami wystarczy go naprawić, przywracając sprawność. Najczęściej dylemat пальника zakłada wymianę elementu grzejnego.

Jak naprawić lutownica

Trzeba

  • – ceramiczna opór ПЭВ-10;
  • – асбестовая wątek;
  • – szczypce;
  • – ostry nóż.

Instrukcja

1
Dla przykładu wystarczy wziąć pod uwagę kolejność czynności przy naprawie elektryczne lutownicy o mocy 40 W, obliczonej na napięcie 220 V. Do wymiany wadliwego elementu grzejnego przygotować ceramiczna opór rodzaju ПЭВ-10 o wartości od 1,0 do 1,5 kw. Otwór, znajdujący się w centrum rezystora, ma średnicę, w który łatwo wchodzi żądło lutownicy, przy tym dodatkowe dopasowanie nie jest wymagane.
2
Usuń stary przepalony element grzejny. Na obudowie od strony szwu wzdłużnego, wykonaj wahacz cięcie mniej więcej do połowy. Odwrót od krawędzi 40 mm. Teraz rozwiń пропиленные strony rurki i odetnij rogi powstałego gniazda. To jest niezbędne, aby uniknąć kontaktu obudowy z wnioskami oporu.
3
Opór, który będzie pełnić funkcję elementu grzejnego, należy włożyć do gniazda. Odwinąć płatki obudowy, otaczając się nimi gniazda i zamocować za pomocą хомутика.
4
Teraz należy podłączyć do odnowionego grzałki elementu zasilającego. Odetnij elektrycznego przewodu około 150-200 mm izolacji. Zazwyczaj standardowy przewód posiada podwójną izolację żył, którą chcesz usunąć.
5
Opuszczone końce przewodów na całej długości szczelnie nawiń асбестовой nicią – rewolucja do zwoju. Taki wątek można wziąć, na przykład, od wadliwego grzałek elektrycznych. Na białym tle nicią końce przewodów przeprowadzić przez kanały uchwyty i podłącz do wniosków nowego elementu grzejnego. Dla wygody montażu nóżki rezystora złóż, włóż do środka zakrzywionej części uprzednio obrane końcówkę przewodu i zagnieść пассатижами.
6
Wnioski nagrzewnicy należy zaizolować tej samej асбестовой nicią, szczelnie намотав ich zwój na zwoju. Przewody muszą być ułożone tak, aby nie stykały się z obudową. Ponownie nawiń oba eksploratora nicią, скрепив ich razem. Zbierz długopis. Teraz odnowiony lutownica ponownie gotowy do pracy.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.