Jak naprawić alarm samochodowy

Dobrego samochodu wymaga wysokiej jakości system ochrony przed kradzieżą lub włamaniem. I zawsze przykre, gdy do tego sprawne praca alarm samochodowy nagle wywala. W tej sytuacji są dwa wyjścia: iść za pomoc w specjalistycznym warsztacie lub spróbować zidentyfikować i rozwiązać problem własnymi siłami.

Jak naprawić alarm samochodowy

Trzeba

  • – maszynki do strzyżenia;
  • – szczypce;
  • – wkrętak;
  • – tester;
  • – kontrolka od lampy kieszeni;
  • – taśma izolacyjna.

Instrukcja

1
Jeśli zainstalowany na samochodzie alarm nie działa po włączeniu lub wyłączeniu, nie отзываясь na pilota, sprawdź ostatniego. Zdemontować brelok na czystej, płaskiej powierzchni, aby nie stracić z drobnych części. Odkręcić przy pomocy śrubokręta śruba mocująca pokrywy i zdejmij ją.
2
Wymień baterię, znajdujący się pod pokrywą obudowy. Zmontować urządzenie i sprawdzić jego działanie. Jeśli przyczyna była w baterii, alarm znów zacznie sprawnie działać. Na zużycie baterii wskazuje spadek jasności diody led i zmniejszenie zasięgu działania urządzenia przy sterowaniu sygnalizacją.
3
Jeśli dioda led świeci na tyle jasno, ale alarm nie reaguje na naciskanie przycisków pilota, sprawdzić działanie zespołu samochodowej sygnalizacji włamania i napadu (AOC), zainstalowanej w samochodzie.
4
Wyjmij jedną z zacisków akumulatora. Po chwili podłącz ją ponownie. Środek ten często pozwala przywrócić system alarmu w stan pracy. Kliknij na przycisk pilota i sprawdź działanie systemu. Jeśli alarm jest wyzwalany, zamontuj zacisk. W razie potrzeby powtórz wyłączenie zaciski jeszcze raz.
5
W przypadku braku zasilania w systemie alarmowym sprawdź stan bezpiecznika i sprawność przewodu idącego od pozytywnego wyjścia akumulatora. Jeśli to konieczne, wymień przewód i bezpiecznik.
6
Sprawdź również pracę innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w samochodzie. Jeśli w systemie zasilania są problemy, konsekwentnie sprawdź bezpieczniki i wymień je na sprawne.
7
Użyj do kontroli systemu zasilania miernik lub żarówkę z lampy kieszeni, wyposażone w bezpiecznym miejscu. Upewnij się, że kontakty w obwodach zasilania. W razie potrzeby przywrócić naruszone połączenia. Upewnij się, że po przywróceniu obwodów zasilania sygnalizacja działa poprawnie i „odpowiada” na brelok.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.