Jak przeprogramować alarm samochodowy

Większość nowoczesnych samochodowych systemów bezpieczeństwa pozwalają chronić drzwi, maskę i przestrzeń wnętrza, a także powiadamia posiadacza o aktualnym stanie pojazdu i sygnalizacji. Dla wygody korzystania z alarmem wykorzystywane przeprogramowanie jej parametrów, przy czym kolejność ustawiania zależy od konkretnego modelu nadzoru urządzenia. Zobaczmy, w jaki sposób przeprogramowania sygnalizacji na przykładzie systemu ochrony Cenmax Vigilant.

Jak przeprogramować alarm samochodowy

Trzeba

  • – instrukcja obsługi system bezpieczeństwa.

Instrukcja

1
Należy zapoznać się z instrukcją zarządzania trybami samochodowej alarmu, aby zrozumieć funkcje przycisków sterowania system bezpieczeństwa.
2
Usuń alarm z trybu czuwania, wyłączając zapłon przy otwartych drzwiach salonu. Pięć razy stuknij w przycisk awaryjnego wyłączenia systemu. Syrena wyemituje trzy sygnały.
3
Kliknij dziewięć razy przycisk awaryjnego wyłączenia. Po tym nastąpi przejście w tryb programowania pilotów, z dziewięcioma sygnałami syreny.
4
Naciśnij dowolny przycisk nadajnika, wybranego do przeprogramowania. Przy tym syrena daje sygnał dźwiękowy, co potwierdza wpis kodu. Jeśli zamierzasz zaprogramować więcej niż jednego nadajnika, naciśnij przycisk drugiego z nich. System odpowie dwoma dźwiękami. W pamięci urządzenia, może mieć do czterech nadajników.
5
Wszystkie czynności перепрограммированию systemu alarmowego należy wykonać w ciągu dwudziestu sekund. Przez ten czas system wyjdzie z trybu programowania, o czym będą świadczyć trzy sygnały dźwiękowe i tyle samo świetlnych.
6
Wprowadzając zmiany do programu pracy sygnalizacji, wykonując wszystkie czynności w ramach jednego cyklu programowania, ponieważ po wejściu w tryb programu poprzednie kody nadajników zostaną usunięte z pamięci urządzenia.
7
Po przeprogramowania kodów ustawić aktualny czas, rok, miesiąc i dzień. Użyj do tego jednoczesne i zgodne naciśnięcie na przyciski sterujące ustawieniem godziny. Wyjdź z trybu ustawień timera.
8
Przeprogramować alarm. Jest on instalowany tymi samymi przyciskami, co i timer. Po zakończeniu instalacji, kliknij przycisk 1, po czym na wyświetlaczu pojawi się napis „Off”. Naciśnij ponownie ten sam przycisk, aby potwierdzić wybór. Wyjdź z trybu ustawiania budzika.
9
W razie potrzeby przeprogramować zegar parkowania. Zapewnij, aby on włączany w momencie tłumaczenia systemu na tryb czuwania. To pozwoli dokładnie wiedzieć, podczas postoju pojazdu, na przykład, jeśli korzystasz z usług płatnego parkowania.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.