Jak napisać list o spóźnienie do pracy

Jeśli spóźniłeś się na swoje miejsce, gdzie trzeba wykonywać pracy funkcji, прописанную w umowie z pracodawcą, na określoną ilość czasu, twój bezpośredni przełożony ma prawo zażądać pisanie объяснительной notatki. W nim trzeba będzie określić przyczynę opóźnienia i dołączyć do notatki dokument potwierdzający jej вескость.

Jak napisać list o spóźnienie do pracy

Trzeba

  • – dokumenty firmy;
  • – personelu harmonogram;
  • – formularz объяснительной notatnik (jeśli dotyczy);
  • – dokumenty pracownika;
  • – dokument potwierdzający przyczynę opóźnienia (jeśli jest dostępny).

Instrukcja

1
Lewy górny róg, jak zwykle, musi zawierać nazwę firmy, w której pracujesz, a także dane osobowe i stanowisko szefa organizacji w дательном przypadek. Prawy górny róg – nazwa wydziału (działu, jednostki), gdzie urządzone.
2
Pod nazwą działu wprowadź daty pisania объяснительной notatnik i jej numer seryjny (można go uzyskać u recepcjonistki). Napisz do tematu notki. W tym przypadku będzie ona spełniać опозданию na określoną ilość czasu.
3
W wielu przedsiębiorstwach istnieje opracowany formularz объяснительной notatki. W nim należy umieścić datę i numer dokumentu. Nazwa organizacji i działu (usługi) musi znajdować się początkowo.
4
Znacząco część объяснительной notatki należy rozpocząć, na przykład słowami: „Ja, Petrova Olena Stepanovna, kierownik działu zamówień publicznych…”. Dalej napisz fakt spóźnienia na swoje miejsce, wprowadź ilość czasu, na który trzeba było się zatrzymać.
5
Następnie należy opisać przyczynę, dla której nie stawili się na czas do pracy. Ona musi być dobra sprawy, a także zgodne z prawdą (bo pracodawca może ją sprawdzić).
6
Do объяснительной uwadze wskazane jest dołączyć dowód уважительность przyczyny opóźnienia dokument. Oczywiście, jeśli masz w magazynie. Na przykład, zatrzymali do pracy z powodu awarii, która się wydarzyła w drodze do miejsca pracy. Potwierdzić ją może pomoc, którą daje POLICJI.
7
Napisz swoje stanowisko, dane osobowe, podpisz. Napisane объяснительная uwaga powinna być skierowana do rozpatrzenia przez dyrektora przedsiębiorstwa. Należy podjąć decyzję: zostawić na swoim miejscu pracy i policzyć uzasadnionej przyczyny lub nałożyć kary dyscyplinarne.
logo
Article Categories:
Relacje z pracodawcą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *