Jak nagrać na komputerze wokal

W przeszłości, aby nagrać własny głos i usłyszeć go ze strony, musiał korzystać z magnetofonem. Dziś go z powodzeniem zastąpić komputer. Pozwoli on nie tylko dokonać sam wpis, ale i edytować ją w pożądany sposób.

Jak nagrać na komputerze wokal

Instrukcja

1
Przygotowanie komputera do pracy w domowym studio nagraniowym zacznij od wyboru mikrofonu. Musi być электретным. Dynamiczny nie nadaje – twój głos będzie ledwo słychać. Wybierz taki mikrofon, który ci wygodnie trzymać w rękach, a jeśli chcesz, aby ręce podczas śpiewania były wolne i można było grać na instrumencie, kup mikrofon-петлицу (bez kanału) lub słuchawki z mikrofonem. W razie potrzeby można przerobić dynamiczny mikrofon do karaoke w gradientowy, elektretowy, pojemnościowy przeznaczony do podłączenia do komputera. Z nim będziesz wyglądać jak prawdziwy stand-up artist.
2
Znajdź na karcie dźwiękowej komputera wejście dla mikrofonu. Normalnie przeznaczone do tego gniazdo jest czerwono-różowym. Podłącz mikrofon do niego. Nie włącz mikrofon przez pomyłkę do innego gniazda – konstrukcja wtyczki jest to, że закоротит jeden z kanałów stereo, co grozi uszkodzeniem wzmacniacza do karty dźwiękowej.
3
Powiedz coś do mikrofonu. Prawdopodobnie nie usłyszysz z głośników ani dźwięku. Rzecz w tym, że na wielu komputerach wejście mikrofonowe jest domyślnie wyłączona. Uruchom program-mikser (ona jest i w Linux i Windows, ale nosi różne nazwy), włącz wejście mikrofonowe i ustawić jego czułość. Słysząc pisk sprzężenia, zmniejsz głośność na głośnikach, odłóż mikrofon z dala od nich albo podłącz zamiast nich słuchawki.
4
Sprzętowa komputera jest gotowa do nagrywania wokalu, nadszedł czas, aby zadbać o programowej. Zaznacz na samochód programu Audacity. Zarządzanie jest bardzo podobna na magnetofon. Uruchamiając go, kliknij na przycisk okrągły kształt (REC), zaśpiewaj do mikrofonu piosenkę, zatrzymaj nagrywanie kwadratowym przyciskiem (STOP), a następnie wysłuchaj go ponownie, naciskając trójkątny przycisk (PLAY). Za pomocą menu można zapisać plik w formacie AUP lub wyeksportować w znanym MP3. W przyszłości, w miarę nabywania umiejętności pracy z programem, dowiesz się, jak edytować wpisy i stosować do nich różne efekty.
Należy zwrócić uwagę
Nie publikuj w internecie nagrania piosenek, na które jeszcze nie wygasły prawa, nawet jeśli wykonawca jesteś ty sam, a autorem – nie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.