Jak mocować blaszkę

Bombki – to sztuczna przynęta do połowu ryb drapieżnych przędzenia. Ona jest niewielką, metalową płytę, która wyposażona jest w jednym lub kilkoma haki wędkarskie, a także otwór do mocowania. Przymocuj blaszkę na prowadzony lub lince można na kilka sposobów.

Jak mocować blaszkę

Trzeba

  • – żyłka;
  • – smycz;
  • – bombki

Instrukcja

1
Najprostszym, ale bardzo solidny, sposób mocowania błystki – węzeł „Dwie pętle”. Dwukrotnie przełóż końcówkę żyłki w pierścień z karabińczykiem przygotowane do połowów błystki. Zrób kilka obrotów wokół głównej części przynęty. Następnie w powstałe zwoje przełóż wolny koniec linki, znajduje się od strony błystki. Ostrożnie dokręcić wynikowy węzeł. Nadmiar żyłki odciąć nożyczkami lub nawet scyzoryk.
2
Węzeł do mocowania błystki „Podwójny okrzyk” nie rozciąga się i nie uciska przynętę. Duża popularność tego węzła u rybaków ze względu na jego wysoką niezawodność.
3
Przesuń palcem linię przez pierścień z karabińczykiem sztucznej przynęty. Wolny koniec przełóż przez otwór jeszcze raz tak, aby powstała pętla. Mocno chwyć ją między palcem wskazującym i kciukiem. Drugą ręką chwyć końcówkę żyłki i nawiń go kilka razy wokół podstawy pętli, umieszczonego między palcami. Następnie przesuń go przez pętlę dwukrotnie i z siłą pociągnąć za blaszkę. W ten sposób mocno rejestruje otrzymaną węzeł. Dla większej niezawodności jednocześnie pociągnij za centralną część żyłki i jej wolny koniec. Niepotrzebne końce żyłki odciąć, pozostawiając 3-4mm.
4
Przymocuj blaszkę można i z pomocą „Захватного węzła”, praktycznie nie zmniejsza wytrzymałość stosowanej żyłki. Szczególną popularnością cieszy się w ten sposób u miłośników „нахлыста”. „Захватной węzeł” doskonale nadaje się do wiązania muszki do prowadzony.
5
Wolny koniec linki przejdź przez otwór w блесне, 3-4 razy owinąć im pierścień z karabińczykiem i wsuń go między pierścieniem i получившимися zwojami. Pozostałą końcówkę żyłki i jej główną część pociągnij w różne strony, dokręcając tym samym węźle. Niepotrzebne resztki żyłki przyciąć, pozostawiając 2-3mm.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.