Jak malować fornir

Coraz częściej można spotkać meble, drzwi i okna z drewna. Wyglądają produkty świetnie, ale tylko do momentu, gdy są one nowe. Ale jeśli przestał podobać wygląd mebli, nie warto wysyłać ją na śmietnik. Zaktualizować pokrycie można samodzielnie lub kontaktując się z warsztatu.

Jak malować fornir

Trzeba

  • – lakier lub farba;
  • – mała ścierny skórka;
  • – bejca;
  • – pędzel i wałek.

Instrukcja

1
Przygotuj meble do лакокрасочным prac. Zdejmij z niego wszystkie elementy wystroju, na które może dostać się farba. Jeśli nie można ich odkręcić, to osłaniaj ich целлофановой folią (wystarczy zwykły spożywczy).
2
Usuń starą powłokę za pomocą ściernego z drobnym platyną. Jeśli warstwa farby jest dość gruby, to użyj крупнозернистую skórkę. Procedura jest dość długa i kłopotliwa, ale stosować szlifowania maszynę w celu ułatwienia pracy nie trzeba. Ona zaszkodzi fornir, ponieważ z powodu wysokich obrotów mogą pojawiać się zagłębienia w materiale.
3
Jeśli miejscami pojawiły się nierówności lub rozdrobnione, zagruntować je, po czym wyrównać masą szpachlową do drewna. Poczekaj, aż całkowicie wyschnie, a następnie oszlifować papierem ściernym.
4
Wymieszać czegoś i nanieść w dwóch warstwach, aby kolor był jednolity i intensywny. Jeśli używasz водоэмульсионную lub эмалевую farbę, to dać odcień nie trzeba.
5
Jeśli zdecydujesz się malować fornir farbą, a następnie stosuje się go w kilka warstw. Z lakierem jest już nieco trudniej. Nałóż pierwszą warstwę pozostawić do wyschnięcia. Jeśli miejscami wystają „drzazgi”, to należy je usunąć papierem ściernym.
6
Nakrywa fornir drugą warstwą lakieru za pomocą wałka – tak powłoka będzie równiej. Należy uważać, aby nie było zacieków, usunąć ich będzie bardzo trudne. Do tego dobrze прокатывайте wałek w specjalnej palecie.
7
Należy uważać, aby w trakcie wyschnięciu powłoki na niego nie dostawała się kurz i inne zanieczyszczenia, w przeciwnym razie będziesz musiał całą drogę barwienia fornir z samego początku.
8
W ciągu około 1-2 dni przykręcić wszystkie wykonane elementy dekoracyjne. Zrobić to wcześniej niepożądane, gdyż lakier wysycha 48 godzin.
Porada
Jeśli masz drogie meble z forniru, to nie próbuj go samodzielnie odrestaurować. Wezwać specjalistów z tej dziedziny, lub oddaj produkt do warsztatu.

logo
Article Categories:
Meble i wystrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *