Jak łowienie szczupaków na przynęty

Szczupak – jak wenus muchołapka, która może wyprzedzać swoją ofiarę z zasadzki i nie pozostawiając jej przy tym szans na zbawienie. Większość wędkarzy przy łowieniu szczupaków na spinning korzystają z taką przynętę, jak wobler. Przecież on bardzo ciekawie i naturalnie zachowuje się w wodzie, jest w stanie zdziałać cuda w щучьей połowów. Więc jak łowienie szczupaków na przynęty i na czym polega jego funkcja?

Jak łowienie szczupaków na przynęty

Instrukcja

1
Wobler w rzeczywistości jest uważana za jedną z najbardziej skomplikowanych przynęt używanych do połowu szczupaka, tak jak zezwala na całkowitą mnogość i różnorodność przewód. Czasami nie zawsze udaje się wybrać, nawet jeśli właścicielem wielu rodzajów instalacji. Dla każdego zbiornika należy wybrać określony wobler.
2
Woblery można podzielić na trzy rodzaje: neutralne, pływające i tonące. Aby wędkarstwo okazała się sukcesem, należy dobrać pływalność przynęty, co daje możliwość instalacji różnego typu. Świetnie sprawdzają się woblery z nagości wewnątrz i na niewielką głębokość. Dobrze działają obciążać przynęty o wadze ponad dwudziestu gramów podczas aktywnego łowienia ryb biegową okablowaniem.
3
Jeśli łowimy szczupaki w oknach zbiornika, porośniętych roślinnością, instalacje w takich warunkach jest mniej przydatny. W tym przypadku nie przyjdzie pływający wobler. Po rzucie przędzenia przynęty zrób pauzę 5-7 sekund, a następnie niech ją brać, co dwa-trzy obroty cewką. Przy takim przyjęciu nie dasz chwili pozwólmy mu wejść głęboko w wodę, a заглубите na 0,5-1 metr.
4
Można za pomocą woblera naśladować chorą rybę, do tego zarzuć przynętę i z przyspieszeniem заглубите na 1 metr, a następnie przeciągnij 2-3 metry i przestań zwijanie żyłki, daj chwili pozwólmy mu wypłynąć. Jak tylko pojawił się na powierzchni wody, ponownie заглубите i dalej dostosowywać do siebie. Ta gra wywoła wzrost zainteresowania drapieżnika.
5
Jedną z najbardziej skutecznych metod połowu za pomocą woblera – biegowa przewodów na dnie rzeki lub innego zbiornika wodnego. Gwałtownie заглубите wobler, niech занырнуть i iść na dno na stromym łukiem. Gdy przynęta osiągnie dna (a to czuć), przerwać na kilka sekund obrócić cewkę, rybka zacznie się unosić. Następnie ponownie przyprowadzić cewkę do działania, i przynęta znowu będzie nurkować, dotykając dna. Szczupak przy tym nie boi się woblera, a tylko przeżywa duże zainteresowanie podczas wykonywania takich piruetów, niezależnie od kolorów i rozmiarów sztucznej ryby.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *