Jak łowić karpie i сазанов

Karpie, lub rzeczne karp, znajdują się w małych stawach, jeziorach i rzekach Południowej i Środkowej części Rosji, to jedne z najbardziej sprytnych i inteligentnych ryb. W jej znaczenia i wielkości, karp zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce wśród innych osobników swojego zbioru.

Jak łowić karpie i сазанов

Trzeba

  • – wędka;
  • – żyłka;
  • – pływak;
  • – ciężarek;
  • – hak;
  • – подсачик;
  • – przynęty;
  • – dysza.

Instrukcja

1
Karpie, tak samo jak karp, wolą słabe ciągu i ciepłe wody stojącej. Tych ryb można znaleźć praktycznie w każdym, zarośnięty trawą, łowisku. Latem karpie znajdują się na głębokości pięciu metrów, jesienią – dziesięć metrów, zimą sięgają znacznie głębiej. Ustalić, czy karpie w stawie można dzięki skoków z wody, a przy tym wydaje dźwięk, przypominający rechot.
2
Największe osobniki natknąć się na początku lipca i pod koniec sierpnia. Najlepszy czas dla połowów ryb karpiowatych – wcześniej rano lub wieczorem (po pięciu godzin). Dzień karp praktycznie nie bierze, wyjątkiem są małe karpie. Przystawką do wędkowania może służyć pszenna kasza, czerwony навозный robak, dużo dżdżownic, распаренные ziarna pszenicy, robaki ziemne, pomięty chleb (czarny i biały), fasola, uszczelniacze, gotowane raki szyjki lub kukurydza. Przy łowieniu eksperymentuj z dyszami, tak jak karp czasami wybredny.
3
Przed rozpoczęciem wędkowania rzuć się w wodzie przynęty na to miejsce, gdzie w przyszłości będą porzucone wędki. Najlepsze przynęty na karpie i сазанов – pszenna kasza z gotowanej pszenicy, kasza gryczana, kasza perłowa, пенная owsianka na mleku, twarogu, czarny i biały chleb. Można wrzucać uformowane kulki z gliny i толченого konopnego siemienia. Nie stosować przynęty прокисшие ziarna.
4
Wędka dla rybołówstwa, karpow i сазанов musi być długa i mocna, najlepiej pełnotłuste. Żyłkę należy wybrać mocną, ale cienkie (wiklina jedwabna), długość powinna w pełni odpowiadać wielkości wędziska. Przywiąż mały, ale mocny hak. Pływak musi być dobrze ważone i mała, ssawka powinna dotykać dna. Najlepiej rzucić kilka wędek do połowu karpia i karpia. Po braniu i udane wymiata, wyjmij z wody, pozostałe wędki, aby karp nie pomylił linki.
5
Podczas gryzienia pływak leży na boku lub szybko płynie w kierunku, często można zauważyć, że pływak tonie. W tym przypadku wstać cały wzrost i uścisnąć pręt w górę. W przypadku zanurzenia pływaka w lewo lub w prawo, подсекайте w przeciwną stronę. Po zacięciu karp z siłą rzuca się w stronę, staraj się utrzymać laskę i niech się odwrócić rybę do głowy.
6
Powiększ ryby bliżej brzegu, jeśli jest przy tym nadal opisywać łuku i aktywnie przeciwstawiać, poczekaj, aż ona истомится. Gdy karp zatrzyma się, bierz natychmiast подсачик i подхватывайте go.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.