Jak leczyć nerwoból nerwu twarzowego

Część nerwu twarzowego znajduje się w wąskim kanale kości skroniowej. Z powodu wychłodzenia lub zakażenie wirusem mogą wystąpić zaburzenia ukrwienia nerwu na tym odcinku. To powoduje jego obrzęk i zaburzenia funkcji, następuje paraliż mięśni mimicznych twarzy.

Jak leczyć nerwoból nerwu twarzowego

Instrukcja

1
Przy neuralgii nerwu twarzowego po stronie zmiany zachodzą zmiany: wygładzone fałdy nosowo-wargowe krotnie, przestaje zamykać powieki i ograniczona ilość ruchów mięśni twarzy. Może dołączyć слюно – i łzawienie. Leczenie należy rozpocząć natychmiast, w przeciwnym razie może zdarzyć się nieodwracalne zniszczenie części włókien nerwowych. Jeśli pojawił się ból za uchem i asymetria twarzy, należy natychmiast udać się do neurologa.
2
Lekarz przepisze lek terapię. W kompleksowym leczeniu stosuje się leki przeciwpadaczkowe, leki zwiotczające mięśnie, leki przeciwbólowe, kortykosteroidy, środki rozszerzające naczynia i elektrostymulację mięśni twarzy. W celu zwiększenia skuteczności leczenia dodatkowo wyznaczyć kurs akupunktury i akupresury. Procedury te zaczynają w ostrym okresie, w ciągu kilku dni od początku choroby. Pierwszy kurs składa się z 10-15 sesji, w razie potrzeby, przez 2 tygodnie go powtórzyć.
3
Integralną częścią terapii są masaż punktowy i ćwiczeń terapeutycznych. Ćwiczenia są wykonywane 3 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia choroby. Metoda sprowadza się do попеременному redukcji naśladować mięśni — наморщивание czoła, нахмуривание brwi, wybrzuszenia ust w postaci rurki, cofanie i nadmuchiwanie policzków, wzdęcia nozdrzy. Każdy ruch odbywa się po 10 razy. Oprócz takich ćwiczeń, spędzają артикуляционную gimnastyka — wymowa dźwięków z udziałem naśladować mięśni.
4
Po miesiącu od rozpoczęcia choroby do kompleksu terapii dodają leczenie borowiną. Spędzają 10-15 błotnych aplikacji, jeśli nie wystąpił odporna przykurcz mięśni twarzy. W niektórych przypadkach przeprowadza się ocalić przywrócenie obszaru dotkniętego nerwu twarzowego.
Należy zwrócić uwagę
Leczenie neuralgii ludowymi metodami. Podstępny nasze lato i wczesna jesień. Na słońcu, tak, tam, gdzie nie ma wiatru, niby ciepło, a nawet gorąco, a nieco trafisz w cień — tak i wiatrem zimnym narysowane, i niby fajne, bez ciepłej odzieży. Nerwoból leczą tak. Biorą gorącą kąpiel.

Porada
W związku z tym należy zwrócić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny bólu, precyzyjnej diagnozy, określenia właściwego leczenia, uwzględniającego wiele czynników. W zasadzie to będzie obejmować odbiór przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, prowadzeniu leczniczych zabiegów fizjoterapeutycznych. Jak leczyć nerwobóle w warunkach domowych?

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.