Kandydoza: jak go leczyć

Kandydoza, lub pleśniawki najczęściej pojawia się u kobiety. Ale choroba może być przenoszona drogą płciową, więc mężczyźni też czasami cierpią z powodu tej dolegliwości. Kandydoza nie można zaliczyć do dziecinne choroby, ponieważ bez odpowiedniej terapii możliwe powikłania.

Kandydoza: jak go leczyć

Trzeba

  • – leki przeciwgrzybicze;
  • – liść laurowy;
  • – miód lub jogurt;
  • – immunomodulatorów;
  • – lactobacillus;
  • – sterylny opatrunek;
  • – łajna.

Instrukcja

1
Zwróć się do szpitala, jeśli chodzi o nieprzyjemne objawy: swędzenie i pieczenie, wydzielina, w niektórych przypadkach, ból przy oddawaniu moczu. U mężczyzn grzybica objawia się podobnymi objawami, a także w stosunku organu mogą pojawić się drobne pęcherzyki, które sprawiają dyskomfort.
2
Przejść testy. Bez dokładnej diagnozy, niestety, się nie uda. Problem polega na tym, że pod maską kandydozy mogą ukrywać się bardziej poważne choroby przenoszone drogą płciową.
3
Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli masz banalna drozd, to mianują leki przeciwgrzybicze, takie jak „Nystatyna”, „Flûkostat” lub ich odpowiedniki. Możliwy jest kurs terapii antybiotykowej – to zależy od konkretnej przyczyny pojawienia się pleśniawki. Leczenie dobiera się indywidualnie, dlatego nie warto stosować tabletki za radą znajomych. Jeśli się tylko od objawów choroby, kandydoza może podjąć się przewlekłe i przeszkadzać nawet kilka razy w miesiącu.
4
Na tle podstawowego leczenia można uciec się do pomocy i medycyny ludowej. Należy skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.
5
Spędzasz douching wywar laurowe. Na litr wrzącej wody dodaj 10 liści, gotować około 30 minut. Przecedzić i wlać do słoika. Спринцуйтесь 2 razy dziennie przed wprowadzeniem antifungal świeczki. Mężczyznom zaleca się wypłukać narząd płciowy infuzji.
6
Użyj miód rozcieńczony przegotowaną wodą w stosunku 1:10, do leczenia pleśniawki. Zrób wymaz z jałowego bandaża, mokry go w roztworze i wprowadź na noc do pochwy. Jeśli masz indywidualna nietolerancja miodu, a następnie zastąpić go jogurtem.
7
Przejdź ponowne badanie w szpitalu. Tak jak kandydoza często pojawia się z powodu osłabionej odporności, пропейте kurs immunomodulatory i lactobacillus.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.