Jak leczyć łzawienie

Gruczołów łzowych produkują przezroczysty płyn, niezbędne do nawilżania powierzchni gałki ocznej. W normie jej ilość jest znikome, dlatego proces slezootdeleniâ pozostaje niezauważona. Wzrost ilości łez w przypadku braku emocjonalnego wybuchu jest symptomem choroby oczu.

Jak leczyć łzawienie

Instrukcja

1
Najczęściej łzawienie jest objawem jakiegoś schorzenia. Dlatego przed przystąpieniem do leczenia należy znaleźć przyczynę, dla której występuje nadmierne łzawienie. Można to zrobić odwiedzając okulisty. Po przeprowadzeniu badania lekarz wyda wyrok i zaleci leczenie, które pomaga normalizować pracę gruczołów łzowych.
2
Często od слезоточивости cierpią ludzie, ci, którzy noszą soczewki kontaktowe. Przyczyną może być niewłaściwy dobór soczewek lub obecność na nich osadów. W tym przypadku soczewki zranić rogówki, co prowadzi do wzrostu slezootdeleniâ. Jako takie leczenie w tej sytuacji nie jest wymagane. W ciągu kilku dni po wymianie soczewek lub rezygnacji z nich łzawienie przechodzi sama siebie.
3
Kolejną przyczyną nadmiernego slezootdeleniâ może być przeziębienie. W tym przypadku wszystkie siły powinny być rzucony na walkę z nią. Ciepły napój, leżenie w łóżku, krople od kataru pomogą pozbyć się слезоточивости za 2-3 dni.
4
Jeśli przyczyną nadmiernego slezootdeleniâ jest alergia, należy przyjmować leki przeciwhistaminowe. W miarę możliwości należy wykluczyć kontakt z substancją, wywołuje taką reakcję organizmu.
5
Zwiększone łzawienie często wskazuje na zapalenie spojówek. W tym przypadku należy regularnie płukać antyseptyczne rozwiązań, na przykład, фурацилином. Przyspieszyć powrót do zdrowia pomogą antybakteryjne krople i maści, na przykład, сульфацил sodu.
6
Przyczyną слезоточивости może być ciało obce w oku lub oparzenie rogówki, otrzymany w wyniku intensywnego naświetlania światłem ultrafioletowym (np. przy pracach spawalniczych). W tym przypadku samoleczenia jest niedopuszczalne. Pomóc może tylko wykwalifikowany specjalista.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *