Jak leczyć łzawienie oczu

Łzy nawilżają rogówki i chronią ją od szkodliwych oddziaływań cząstek pyłu. Są one produkowane w zakopiańskim żelazo i wyróżniają się poprzez kanały łzowe. Nadmierne podrażnienie przewodów łzawienie staje się zbędny. Leczenie tego stanu odbywa się w zależności od przyczyn, które je powodują — zapalenie rogówki, oparzenia, alergii lub przeziębienia.

Jak leczyć łzawienie oczu

Instrukcja

1
Przyczyną łzawieniem może być oparzenie rogówki na skutek intensywnej ekspozycji na światło ultrafioletowe podczas długotrwałego utrwalenia rzut oka na słońce, na proces spawania, w solarium, itp nadprodukcja łez zaczyna się kilka godzin po ekspozycji na promienie uv. Leczenie indywidualne, zależy od stopnia oparzenia. Skonsultować się z okulistą. Lekarz przepisze płukanie oczu antyseptyczne, krople, leki i środki przeciwbólowe i maści z antybiotykami.
2
Nadmiernym łzawieniem często cierpią ludzie, którzy noszą soczewki kontaktowe. Powodem tego mogą być naruszenia zasad higieny lub nieprawidłowo dobrane dioptrii. W tym przypadku należy zwrócić się do okulisty w celu wyboru odpowiednich soczewek i zaleceń dotyczących konserwacji. Zazwyczaj po tym, łzawienie ustaje.
3
Wraz z nadejściem mrozów łzawienie może wystąpić u zdrowych ludzi, których w ciepłe dni to zjawisko nie przeszkadza. Dzieje się to z powodu zwężenia ujścia kanalików łzowych i obrzęk błony śluzowej jamy nosowej i jest reakcją na wpływ niskiej temperatury i silnego wiatru. Często w zimnych porach dołącza коньюктивит etiologii wirusowej. W tym przypadku płukać oczy z mocnym чайным napar, bury antyseptyczne krople (na przykład — сульфацил sodu) i użyć wywar z ziół leczniczych w celu zmniejszenia stanu zapalnego.
4
Ugotować пшеную kaszę i na pół godziny przed snem przepłukać oczy płynem, uzyskanych w procesie gotowania. Przygotować wywar z kwiatów bławatka niebieski dla płynów. Weź 1 łyżkę suszonych kwiatów i wlać dwie szklanki wrzącej wody. Za godzinę, przecedzić, w razie potrzeby zwilżyć bawełny koła i należy naciskać zbyt mocno na oczy na 15 minut 2 razy dziennie.
5
Łzawienie sezonowego charakteru występuje u osób skłonnych do reakcji alergicznych. Jeśli zauważysz cykliczność nadmiaru edukacji łez, na przykład — w okresie kwitnienia żadnych roślin, zwrócić się do alergologa. Po identyfikacji alergenu dostaniesz wskazówki, jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.