Jak leczyć kontuzję

Kontuzja to porażka całego organizmu lub jego części w wyniku gwałtownego oddziaływania czynników mechanicznych (fali uderzeniowej, dużej ilości piasku, itp.). Leczenie ostrego okresu kontuzji odbywa się w warunkach medycznych. Następnie pacjent jest wypisywany do domu do dalszej rehabilitacji, ale konsekwencje uraz odczuwalne jeszcze przez długi czas.

Jak leczyć kontuzję

Trzeba

  • – leki przeciwbólowe;
  • – leki moczopędne;
  • – nootropics;
  • – beta-adrenolityki lub leki uspokajające;
  • – leki uspokajające;
  • – leki przeciwpadaczkowe.

Instrukcja

1
Ból głowy leczy wszelkie анальгетическими lekami. Często powstaje w wyniku zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego, ze względu na naruszenie odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego z jamy czaszki w kanał kręgowy. Taki ból nosi bóle charakter, pojawia się w nocy lub po przebudzeniu, nasila się przy kaszlu, zginania głowy, ruchy oczu jabłkami. Najbardziej skuteczne leki w leczeniu tego rodzaju bólu są leki moczopędne. Ich biorą kursy.
2
Zaburzenia pamięci i uwagi zmniejszają się pod wpływem z nootropowe. Substancje, wchodzące w ich skład, poprawiają pracę neuronów, zwiększają ich odporność na niedobór tlenu i glukozy. Istnieją nootropics, które mają stymulujący wpływ na układ nerwowy, np. Piracetam” i „Fenotropil”. Zmniejszają senność, apatia i zmęczenie. Wszelkie nootropics biorą kursy na 1-2 miesiące.
3
Wegetatywne zaburzenia, objawiające się okresowe „pływy” do głowy, pocenie się, kołatanie serca i uczucie braku powietrza, zmniejszają się pod wpływem beta-blokerów i leków противотревожных.
4
Okresowe napady rozdrażnienia, слезливости, a także nagłe zmiany nastroju stają się mniej widoczne pod wpływem środków uspokajających. Z powodzeniem mogą zastąpić środki uspokajające opłaty, na przykład, z motherwort, kozłka lekarskiego, mięty, lawendy i chmielu. Oprócz ziół i tabletek pozytywny wpływ może mieć psychoterapia.
5
Napady padaczkowe, które mogą wystąpić po ciężkiego uszkodzenia mózgu, są eliminowane za pomocą leki przeciwpadaczkowe. Ponadto, w celu zmniejszenia sudorojna aktywności mózgu lekarze zalecają powstrzymanie się od palenia, alkoholu i znacznych obciążeń fizycznych.
Należy zwrócić uwagę
Ludzi, ocalałych kontuzję, nie warto długo znajdować się w upale, w dusznych i hałaśliwych pomieszczeniach, ponieważ może to pogorszyć ich stan zdrowia.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.