Jak leczyć dzieci z pasożytów

Dziecięcy organizm jest najbardziej podatny na działanie pasożytów – dzieci mogą zarazić się przez brudne ręce, piasku lub gruntu, umyte owoce i warzywa, itp. Największy odsetek porażki w dzieciństwie przypada na glisty i owsiki (jelitowe nicienie).

Jak leczyć dzieci z pasożytów

Trzeba

  • – nasiona dyni;
  • – olej rycynowy;
  • – sok z marchwi;
  • – wywar z rumianku;
  • – mleko, czosnek.

Instrukcja

1
Przesuń specyficzną антипаразитарную terapię. Stosowanie niektórych bardzo aktywnych leków może i u małych dzieci. Odbiór противоглистных leków może powodować интоксикационные objawy (wymioty, biegunka, zawroty głowy, itp.), dlatego nie należy przekraczać прописанную dawkowanie i pojawienie się takich objawów, należy przerwać terapię. Leczenie powinno być przeprowadzane u wszystkich członków rodziny z powodu wysokiej zaraźliwy wirus i заразности choroby.
2
Należy przestrzegać zasad higieny. Naucz dziecko często myć ręce, nie wolno dopuścić do tego, aby on расчесывал obszary wokół odbytu, krótko zetnij wszystkie paznokcie. Bielizna dziecku należy zmieniać codziennie, czasem dwa razy dziennie – rzeczy кипятятся lub usuwane w bardzo gorącej wodzie i выглаживаются. Pościel można wymieniać raz na dwa dni lub codziennie проглаживать z dwóch stron.
3
Przesuń dezynfekcji zabawek, ubrań, codziennie należy wykonywać na mokro z użyciem środków dezynfekujących. Wszystkie szmaty, które można stosować podczas sprzątania, trzeba wyrzucić lub gotować po każdej razy. Tego trybu należy przestrzegać w ciągu miesiąca.
4
Użyj ludowe metody leczenia pasożytów – oni nie mają интоксикационным efekt, bardziej bezpieczne, choć nie tak skuteczne. Można stosować je razem z lek terapią. Najbardziej popularny przepis od dżdżownicy – pestki dyni. Dawać je dziecku trzeba rano, na pusty żołądek, na 100 gramów. Po tym, jak dziecko je zdobyć, poproś go, aby wypić łyżkę oleju rycynowego. Jeśli dziecko jest małe, to można kruszyć nasiona słonecznika, wymieszać z cukrem i dodać do mleka.
5
Działanie przeciwzapalne ma słaby roztwór rumianku, który można stosować zamiast wody, pije do jednego litra dziennie. Świeży sok z marchwi niech dziecko rano, przed śniadaniem, a starszym dzieciom można dodać do płynu растолченную główkę czosnku. Чесночное mleko gotować przed każdym posiłkiem – 3 ząbki wlać 200 ml mleka, potrzymaj nie łaźni wodnej dziesięć minut. Czosnek można brać i jak samodzielne lekarstwo, ale tylko dzieci w wieku powyżej pięciu lat – po jednym зубчику przed jedzeniem.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *