Jak leczyć dzieci zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek to stan zapalny błony śluzowej oka. Zwykle do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu na krwotok, bakterii i wirusów. Jednak najczęściej dzieci chorują na zapalenie spojówek z powodu banalnych nieprzestrzegania higieny. Przy właściwym leczeniu błony śluzowej oczu odzyskuje dość szybko.

Jak leczyć dzieci коньюктивит

Trzeba

  • – aloes, kalanchoe;
  • – kwiaty nagietka;
  • – mocna herbata;
  • – suszone jagody, borówki;
  • – pipeta;
  • – waciki.

Instrukcja

1
Do leczenia zapalenia spojówek u dzieci zalecane są preparaty w postaci maści lub kropli. Najczęściej wypisują „Альбуцид” lub „Офтальмоферон” (krople), a także тетрациклиновую maść. Leczenie powinno być przepisywany okulistą lub pediatrą. Oprócz leczenia podejścia istnieje kilka ludowych środków w walce z zapaleniem błon śluzowych oczu.
2
Wcisnąć 1 część soku z aloesu i rozcieńczyć 10 częściami ciepłej кипяченной wody. Otrzymaną mieszaninę капайте w oczy po 4-5 razy dziennie.
3
Wsypać na patelnię 2 łyżeczki kwiatów nagietka i zalać wrzącą wodą (1 szklanka). Podgrzewać w ciągu 2-3 minut, a następnie zdejmij z ognia i pozostaw do ostygnięcia. Następnie odcedzić wywar. Należy zwilżać w powstałym wywarze waciki i płukać nimi oczy dziecka.
4
Napar mocną herbatę. Gdy ostygnie do temperatury pokojowej, zanurzyć w herbaty waciki i dokładnie przemyć oczy dziecka. Można również stosować zwilżone waciki do oczu i pozostawić na 20 minut. Dzięki procedurze raz przechodzi swędzenie i pieczenie. Powtórzyć należy, w miarę potrzeby,.
5
Wycisnąć sok z kalanchoe i rozcieńczyć zimną кипяченной wodą w proporcji 1:1. Obficie zwilżyć w roztworze waciki i połóż na oczy. Nie zdejmuj kompres co najmniej 10-15 minut. Powtarzaj procedurę 4-5 razy dziennie.
6
Wlać 1 łyżkę suszonych jagód borówki 1 szklanką wrzącej wody. Następnie umieść gotować na małym ogniu. Przez 30-40 minut, wyjąć, wywar z ognia, odcedzić. Gdy wywar ostygnie do temperatury pokojowej – zrób kompres na oczy. Procedura powinna trwać średnio 10-15 minut i odbywać się nie rzadziej niż 3 razy dziennie.
Należy zwrócić uwagę
Ze względu na to, że недолеченный zapalenie spojówek może prowadzić do poważnych powikłań, lepiej nie uciekać się do samoleczenia. Odkrywając te lub inne objawy zapalenia błon śluzowych oczu u dziecka, natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Porada
Nie zapominaj o profilaktyce zapalenia spojówek: zachęć dziecko często myć ręce, stale niech mu witamin, wzmacniają odporność i obserwować energią. Jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *