Jak leczyć zapalenie ucha środkowego w ciąży

W czasie ciąży organizm kobiety jest najbardziej podatny na różne choroby, wśród których spotyka się i zapalenie ucha środkowego. Do jego leczenia zaleca się stosować tradycyjne preparaty farmakologiczne, a także wykorzystać niektóre metody medycyny ludowej.

Jak leczyć zapalenie ucha środkowego w ciąży

Trzeba

 • – liście laurowe;
 • – liście aloesu;
 • – liście kalanchoe;
 • – liście geranium;
 • – łuk;
 • – nasiona kminku;
 • – z alkoholem;
 • – kwiaty farmacji rumianku;
 • – bandaż;
 • – gaza;
 • – mineralna;
 • – polietylen.

Instrukcja

1
Podczas manifestacji pierwszych objawów choroby, należy zawsze zgłosić się do specjalisty, który dobierze ci optymalny przebieg leczenia. W większości przypadków lekarze starają się łączyć tradycyjne metody leczenia z receptur tradycyjnej medycyny, bo lista leków dopuszczonych do stosowania przez kobiety w ciąży jest bardzo małe. W niektórych przypadkach, gdy oprócz ostrego bólu i zaburzenia słuchu, zapalenie ucha towarzyszy ropne wydzieliny, lekarz jednak będzie zmuszony podłączyć antybiotyk, wybierając najmniej bezpieczne dla ciebie i dziecka.
2
Znacznie ułatwi ból w uchu napar laurowe. W małej patelni wpisz 0,2 l wody i doprowadzić do wrzenia. Drobno покрошите liście laurowe i dodaj je do wrzącej cieczy. Dokładnie wymieszać i wyłączyć. Przykryć patelnię pokrywką i umieścić w ciepłym miejscu na 2,5-3 godziny, po czym gotowy wywar przecedzić. Użyj go w postaci ciepła do płukania chorego ucha.
3
Dobrze pomagają radzić sobie z chorobą aloesu i kalanchoe. Do tego weź po jednej małej листику od każdej rośliny i dokładnie posiekać je. Otrzymaną zawiesinę umieścić na złożony w dwie warstwy bandaż, zawinąć i włożyć ból ucha na noc.
4
Usuwa stany zapalne i zapobiega rozmnażaniu się bakterii chorobotwórczych sok z cebuli. Weź małą cebulę, wyczyścić i opłukać pod zimną wodą. Pokroić na cztery części, zetrzeć na drobnej tarce lub należy zbyt mocno odchylać w maszynce do mielenia mięsa. Wykorzystując kawałek gazę, wycisnąć sok z otrzymanej papki. Zwilż nim wcześniej przygotowane турундочку (wacikiem lub gazy pad) i umieść ją ból ucha podczas snu.
5
Przygotuj krople do uszu na bazie soku z cebuli i nasion kminku. Weź dużą cebulę i odetnij jej szczyt. Wyciąć w cebuli mały dołek. W tę dziurę wsypać 1 łyżeczka nasion kminku, a następnie przykryć od góry obciętych wcześniej wierzchołek. Piec w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku przez 25-30 minut. Daj cebuli trochę ostygnie, po czym wyciśnij z niej sok. Otrzymanym sokiem bury uszy 3 razy dziennie po 2-3 krople w ciągu 10 dni.
6
Ostre strzelający ból pomaga usunąć świeżych liści geranium. Oderwać liść geranium, starannie umyć i wysuszyć. Mash go palcami i delikatnie wprowadź do przewodu słuchowego na 1-2 godziny.
7
W niektórych przypadkach zaleca się stosowanie ciepły kompres. Skórę około małżowiny nasmarować dziecięcym kremem lub wazeliną. Przygotuj roztwór alkoholu: wymieszać 50 ml wody i 50 ml spirytusu. Podgrzać do 40 stopni. Zwilż w otrzymanym roztworze gazy, lekko wycisnąć i zastosowania wokół małżowiny usznej. Umieść na wierzchu folię, w tym przewodu słuchowego powinien pozostać otwarty. Na folii umieścić watę i starannie zabezpieczyć ją za pomocą bandaża. Trzymaj kompres nie więcej niż 1,5-2 godziny. Stosować dwa razy dziennie.
8
Przy ropne zapalenie ucha środkowego eksperci zalecają płukanie ucha ciepły napar z farmacji rumianku. Do niewielkiego garnka wlać 0,2 l wody i podgrzać do temperatury wrzenia. Wsypać do wrzątku 1 łyżeczka kwiatów rumianku i dokładnie wymieszać. Trzymaj na ogniu przez minutę, po czym wyłącz i odłóż w ciepłe miejsce na 2,5-3 godziny, następnie przecedzić. Wykonać płukanie 3-4 razy dziennie.
9
Przed podjęciem jakichkolwiek działań w celu leczenia choroby, należy skonsultować się z lekarzem. Samoleczenie może zaszkodzić tobie i twojemu dziecku.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.