Jak leczyć autonomiczny układ nerwowy

Autonomiczny układ nerwowy, składający się z centralnych i obwodowych struktur, przenika cały organizm, z jednej strony kontroluje go, z drugiej – będąc w całkowitej zależności od niego. Głównym symptomem zaburzenia jej pracy jest wegetatywnie-naczyniowego erekcji. Choroba systemowe, mające wpływ na wszystkie narządy i układy. Istnieją choroby sercowo-naczyniowe, oddechowe i zaburzenia trawienia.

Jak leczyć autonomiczny układ nerwowy

Trzeba

  • – fitoterapia;
  • – prowadzenie zdrowego stylu życia.

Instrukcja

1
Objawy dystonii naczyniowych są bardzo zróżnicowane: zwiększona метеочувствительность, uczucie ciepła lub зябкости w zwykłych warunkach temperaturowych, kołatanie serca, nieprzyjemne objawy w jelitach, niestabilne ciśnienie krwi, skargi na ból głowy lub zawroty głowy, zaburzenia układu moczowo-płciowego, itp. Różnych zaburzeń, tak wiele, że diagnostyka IRR jest często utrudniona, i, jak zwykle, jest diagnozą wyjątku, po wykonaniu EKG, badania pola widzenia, badania okulisty, kardiologa, psychiatry, endokrynologa, kliniczne badania moczu i krwi.
2
Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań, identyfikacji najbardziej słabych miejsc w zdrowie pacjenta jest możliwy wybór taktyki leczenia. Z reguły konieczne jest kompleksowe oczyszczanie całego organizmu, a także bezpośredni wpływ na autonomiczny układ nerwowy. Leczenie przypisuje lekarz indywidualnie, w zależności od stanu pacjenta. Ale najważniejsze jest to wymóg polega na prowadzeniu zdrowego stylu życia.
3
Po pierwsze, jest konieczne dostosowanie funkcji narządów, powodując największy niepokój. Patologia przewodu POKARMOWEGO zaleca się stosowanie opłaty ziół w zalecanych przy jelita grubego, гастродуоденитах, jelit, ale w dawce mniejszej niż w przypadku ostrej patologii. Zasilanie powinno być umiarkowane i zróżnicowane.
4
W przypadku wątroby ogranicz potrawy smażone i tłuste. Oprócz opłaty ziół, zaleca zajęć odbiór stosowanie hepatoprotectors – „Карсила”, „Эссенциале-Forte”, itp.
5
Przy chorobach nerek – bierz „nerek herbaty”, ograniczyć słone i pikantne jedzenie.
6
Zorganizuj odpowiedni tryb pracy i odpoczynku. Codziennie wykonuj gimnastykę fizyczną, ale nie do zmęczenia. Przydatne pływanie, szybkie spacery, gra w tenisa, itp.
7
Naprzemienny prysznic, regularny masaż, medytacja, trening autogenny, aromaterapia, музыко – i koloroterapia, akupunktura i akupresura, obcowanie z naturą – odnoszą się do wydarzeń, przyczyniającym się do znacznej poprawy VNS.
Należy zwrócić uwagę
Największy wpływ na zdrowie układu nerwowego autonomicznego ma stan wątroby, przewodu POKARMOWEGO (zwłaszcza jelita cienkiego), nerek, a także zaburzenia hormonalne gruczołów przysadki i nadnerczy.

Porada
Systematyczne naruszenie trybu pracy i odpoczynku, siedzący tryb życia, nieprawidłowe odżywianie jest przyczyną długotrwałego zaburzenia autonomicznego układu nerwowego.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.