Jak leczy się zaburzenia równowagi hormonalnej

Brak równowagi hormonalnej niezmiennie prowadzi do jakichkolwiek zaburzeń w organizmie, wyraża się w nadmiarze lub niedoborze hormonów. Przejawy tych patologicznych многобразны i określić te lub inne naruszenia nie jest możliwe. Po zmianach swojego stanu, na przykład podczas gwałtownego przyrost wagi lub pojawi się ciągłego zmęczenia i senności, należy w pierwszej kolejności skontaktować się эндокринологу i zdać badania krwi na hormony.

Jak leczy się zaburzenia równowagi hormonalnej

Instrukcja

1
Po badaniach lekarz w celu dostosowania leczenia przypisuje leki hormonalne syntetyczne lub wykonane z surowców zwierzęcych.Przy częściowym obniżeniu lub całkowitym zaniku funkcji jakiejkolwiek wydzielania wewnętrznego gruczoły wyznaczyć zastępczą terapię hormonalną. To leczenie nie przywraca funkcji organu, tylko zastępuje niedobór lub brak hormonów. Dlatego odbywa się stale i z uwzględnieniem takich kryteriów, jak wiek, obecność ciąży i innych. Wskaźniki te влиют na reaktywność pacjenta na leki. Jako przykład — dożywotni przyjmowanie insuliny w cukrzycy lub glikokortykosteroidów i минералокортикоидных hormonów w Адиссоновой choroby.
2
Przy zmniejszonych funkcjonalnych zdolności gruczołów wydzielania wewnętrznego używają stymulowaniu hormonalną terapię. Takie leczenie przedstawiono w takich stanach jak дисгенезия gonad, гипотериоз, androgenne nerek u mężczyzn i innych.
3
Przy гиперфункциях gruczołów wydzielania wewnętrznego stosuje się terapię, тормозящую ich funkcję wytwarzania hormonów. Taka blokada pracy krokowego może być osiągnięty poprzez bezpośrednie zahamowanie jego funkcji, na przykład, leczenie nadczynności tarczycy метизолом, lub kosztem przeciwnego oddziaływania na переферические tkaniny.
4
Oprócz stosowania różnych leków w celu przywrócenia hormonalnej балланса, restorative medycyna oferuje dodatkowe metody leczenia. Wraz z zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego nie powiedzie się w психоэмоциональном stanie. Dlatego zwróć się do psychologa, on pomoże kupić pozytywne nastawienie na korzystny wynik choroby. Czas trwania leczenia i dawki leków na tle psychoterapii mogą być znacznie zmniejszone.
5
Wraz z psychoterapii użyj akupunktura, гирудотерапию, błoto lecznicze i mineralne kąpiele. Takie metody przypisuje lekarz.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.