Jak leczy się экзостоз

Экзостоз – to костное lub хрящевое przerost na powierzchni kości. Przyrosty mogą powstawać w postaci kulistych, liniowych lub innych formacji. Leczenie i diagnostykę choroby przeprowadza lekarz chirurg-ortopeda.

Jak leczy się экзостоз

Instrukcja

1
Przyczynami pojawienia się wzrosty mogą służyć szkody, niewłaściwe zrost złamania, stłuczenia, zmiażdżenia przepukliny. Często экзостоз jest diagnozowana w zaawansowanym stadium kiły lub pojawia się po dziedzicznej predyspozycji. Jeśli naruszone zakończenia nerwowe lub następuje szybki wzrost formacje, pacjent może odczuwać ból.
2
Diagnostyka экзостоза polega na wizualnej kontroli, co nie zawsze pozwala postawić dokładnej diagnozy. Ostateczne rozpoznanie stawia chirurg-ortopeda na podstawie wyników badania rtg.. Na zdjęciu przyrosty wydają się zawsze mniej, niż w rzeczywistości, co również jest brane pod uwagę przy opracowywaniu taktyki leczenia.
3
Jeśli ból brakuje i близкорасположенные tkanki, nerwy i kości nie w porządku, jako metod leczenia wybierają wielokrotne ponowne badanie.
4
Przy dużych наростах, z obecnością naruszenie nerwu przeprowadza się leczenie chirurgiczne. Jest to jedyny możliwy metoda, która pozwala pozbyć się przywieranie lub wielu zarastania. Inne metody leczenia są nieskuteczne i nie przynoszą rezultatów.
5
Przed operacją odbywa ogólną diagnostykę stanu zdrowia. Jeśli przyrosty intensywnie rosną i są wielokrotnego charakter, lekarz zaleci badanie histologiczne tkanki nowotworów.
6
U dzieci choroba może być zdiagnozowana nie wcześniej niż 7 lat. W miarę wzrostu kości i tkanki chrzęstnej экзостоз może zniknąć na dobre. Dlatego operacji usunięcia narośli do 18 lat nie odbywają się lub są w wyjątkowych przypadkach, jeśli jest wymuszona wzrost zarastania lub dziecko przeszkadza silny ból.
7
Najbardziej skomplikowane powikłania экзостоза jest deformacji kości i złamania nogi edukacji. W rzadkich przypadkach edukacji przekształcić się w nowotwory złośliwe, co wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.
8
Operację usunięcia raka przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Chirurg robi nacięcie i сдалбливает przyrosty za pomocą dłuta, po czym wygładza tkankę kostną. Okres rehabilitacji odbywa się w ciągu 10-14 dni.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.