Jak leczy się wtórny brak miesiączki

Wtórnego braku miesiączki nazywany jest brak miesiączki w ciągu od 3 miesięcy i więcej. Taki stan występuje po przebytych chorób, stresu, na tle zaburzeń hormonalnych, itp.

Jak leczy się wtórny brak miesiączki

Instrukcja

1
Leczenie wtórnego braku miesiączki zależy od przyczyn. To nie choroba, ale objaw. W czasie ciąży i po porodzie to stan физиологичное i w leczeniu nie potrzebuje. Przy zaburzeniach funkcji systemu hormonalnego, na przykład, giperprolaktinemii, wtórny brak miesiączki występuje na tle zwiększenia poziomu prolaktyny. W tym przypadku ustalają przyczynę zwiększenia poziomu tego hormonu, jeśli ujawnia гормонпродуцирующую guz — jej usuwają lub prowadzą terapię hormonalną.
2
Ten objaw często występuje u sportowców na tle wzmocnionych wysiłku fizycznego , a także u kobiet z niedoborem białka w diecie. W takich przypadkach korekta diety, dodając do niego łatwo przyswajalne składniki białko zwierzęce (mięso, drób, jaja i produkty mleczne).
3
Wtórny brak miesiączki może pojawić się na tle silnych stresów – to tak zwana психогенная kształt. Wysoki poziom adrenaliny ma zdecydowaną wpływ na wydzielanie gonadotropin, powodując zaburzenia cyklu hormonów, która jest charakterystyczna dla normalnego cyklu miesiączkowego. Oprócz tego objawu występuje chwiejność emocjonalna i zaburzenia snu. Leczenie tej formy polega na ликидации stresujących czynników i stosowania leków psychotropowych.
4
Przy поликистозе jajników ten objaw występuje z powodu niewystarczającej produkcji hormonów i może być wynikiem niewłaściwego stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. W zależności od stopnia uszkodzenia jajników używają leczenie chirurgiczne lub гормозаместительную terapię.
5
Redukcja wydzielania estrogenów i progesteronu może wystąpić w trakcie przyjmowania niektórych leków, takich jak cytostatyków, leków przeciwdepresyjnych lub jednak leki centrum akcji. Mogą one powodować zahamowanie wydzielania przez podwzgórze hormonów przysadkowych i w konsekwencji — hamowanie follicular urządzenia jajników. W większości przypadków taka forma miesiączki mija po odstawieniu tych środków, ale czasami stosuje się zastępczą гормонотерапию w celu przywrócenia funkcji menstruacyjny.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.