Jak kleić oracal

Samoprzylepna folia oracal (оракал) przeznaczona jest do dekoracji różnych wyrobów, produkcji etykiet i znakowania, powszechnie stosowany w reklamie. Również ta folia znalazła swoje zastosowanie i w transporcie. Z jej pomocą można zmienić kolor samochodu, ukryj kosmetyczne defekty karoserii.

Jak kleić oracal

Trzeba

  • – oracal;
  • – ракели miękkie i twarde;
  • – макетный nóż lub skalpel;
  • – centymetr;
  • – suszarka do włosów przemysłowy.

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się na pokrycie folią oracal swój samochód, to w pierwszej kolejności starannie przygotować całą powierzchnię. Zdemontować klamki, reflektory, zamki i inne elementy. Całą powierzchnię nadwozia dokładnie oczyścić. Umyj swój samochód w ręcznej lub automatycznej myjni. Aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia, karoseria samochodu starannie przetrzyj alkoholem izopropylowym. Szczególną uwagę zwróć na miejsca w samochodzie, gdzie mogą pozostać ślady smaru.
2
Zagruntować powierzchnię karoserii z rozpylacza za pomocą roztworu wody i detergentu. Roztwór należy przygotować w proporcji 1 litr wody i 45 ml detergentu. Nałóż tyle płynu, aby roztwór spływał z karoserii. Następnie daj nadwozia do wyschnięcia – potrzebował 30 minut. Po wyschnięciu przetrzyj nadwozie alkoholem izopropylowym tam, gdzie film będzie подворачиваться, a także w miejscach wgłębień.
3
Nakładanie folii. Suchy sposób

Montaż folii najlepiej robić w czystym, ciepłym, suchym pomieszczeniu. Dopilnuj, aby folia była w temperaturze pokojowej (20°C). Przygotuj narzędzia: ракели miękkie i twarde, макетный nóż lub skalpel, centymetr, suszarka do włosów (najlepiej przemysłowy, ale można użyć i gospodarstwa domowego), miękkiej szmatki. Umów się na spotkanie z doradcą, tak jak tę pracę samemu wykonać bardzo trudne.

Zmierz (z zapasem) i utnij materiał określonej wielkości. Umieścić, материл na stole twarzą w dół. Następnie pod kątem 30 stopni delikatnie usuń podłożu.

4
Lekko napiąć i dołączyć materiał do оклеиваемой części nadwozia, w górnych rogach zamocować folię, po prostu naciskać ją do powierzchni nadwozia palcem.
5
Korzystając z raquel, прокатайте folię z góry na dół, a także od środka do krawędzi. Na filmie ma unikalną warstwę klejącą, który miota pęcherzyki powietrza przy „притирании” folii. Jeśli jednak duże pęcherzyki powietrza pod folią pozostało, to spróbuj delikatnie folię oddzielić od powierzchni i ponownie прикатайте jej rakli. Nie warto się duże pęcherzyki naciąć lub przebić, więc w rezultacie można uzyskać razy na filmie.
Jak kleić oracal
6
Po przyklejeniu podgrzać folię suszarką do włosów, aby uaktywnić warstwę klejącą. Suszarka do włosów trzymaj w odległości 20 cm od materiału i równomiernie rozgrzewać folię, przesuwając strumień ciepłego powietrza. Nie wolno dopuścić do przegrzania materiału.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.