Jak kleić matową folię na samochód

Nakładanie matowej folii nie tylko sprawi, że wygląd samochodu jest oryginalny, ale i ochroni jego własną farbę od średnich uderzeń i mechanicznej korozji. W razie potrzeby taśmę można łatwo zdemontować i naprawić.

Jak kleić matową folię na samochód

Trzeba

  • – winylowa folia;
  • – taśma maskująca;
  • – wtryskiwacze;
  • – roztwór mydła;
  • – gumowa wycieraczka;
  • – filcu raquel;
  • – suszarka do włosów.

Instrukcja

1
Temperatura powietrza przy tapetach samochodu nie powinna być niższa niż plus 20 stopni. W przeciwnym razie folia nie będzie trzymać, czy wytrzyma po ewentualnym przyklejania bardzo długo. Nie wolno przeprowadzać proces na zewnątrz w wietrzne dni, aby uniknąć przedostania się na обклеиваемую powierzchnia kurzem i zanieczyszczeniami.
2
Umyć samochód do połysku. Miejsce wybrane do nakładania winylu, wytrzeć обезжиривающим środkiem. Do tego doskonale nadaje się słaby roztwór spirytusu.
3
Nie zdejmując z podłoża (białego papieru z tyłu), przyłóż folię do wyrzeźbiona miejsca i za pomocą малярного szkockiej dodać tagi jej dokładnej lokalizacji na samochodzie. Poświęć tego etapu szczególną uwagę, ponieważ od precyzji jego wykonania zależy efekt końcowy pracy.
4
Za pomocą rozpylacza pokryć wodą z mydłem każdy milimetr działki pod pokrycie. Nałożenie takiego rozwiązania pozwoli skorygować położenie naklejki i usunąć pęcherzyki powietrza pod nią.
5
Delikatnie zdejmij podkład rozszerzenie folię na płaskiej powierzchni. Uważaj, aby powłoka w procesie oddziału przypadkiem nie подогнулось i nie склеилось sama ze sobą.
6
Przyłóż folię do samochodu. Począwszy od połowy i ruszając w kierunku krawędzi, раскатывайте ją gumowym rakli. Jednocześnie подсушивайте i podgrzewać matową folię za pomocą suszarki. Tutaj ważne jest, aby nie przegrzać materiału tak, aby zaczął się topić.
7
Jeśli na покрываемом działce znajdują się nierówności i listwy, nie spiesz się przytaczać raz cały winylu. Пригладьте najpierw środkową część, prowadząca do jednolitego miejsca, a następnie delikatnie obrobić krawędzie. Gdy tworzą się fałdy delikatnie oddzielić tę część folii i прикатайте ponownie, ogrzewanie, suszarka do włosów.
8
Po zakończeniu nakładania folii jeszcze raz je wysuszyć suszarką do włosów i pozostawić na 15 minut. Następnie spacer po całej powierzchni owłosione rakli, выгоняя pozostałości mydła roztworu i pęcherzyki powietrza. Przyciąć nadmiar i, ogrzewanie, suszarka do włosów, złożyć i skleić brzegi. Zostaw samochód na dobę do wiązania winylu. Nie myj go w ciągu tygodnia.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.