Jak отогреть samochód palnikiem

Uruchamianie silnika przy minusowych temperaturach staje się dla kierowców prawdziwym problemem. Wiele osób korzysta z różnych wymyślone przez nich sposoby, najbardziej niebezpieczne z nich jest rozgrzewanie silnika otwartym ogniem, czyli palnikiem.

Jak отогреть samochód palnikiem

Instrukcja

1
Lampa lutownicza jest napędzany, składający się ze zbiornika, w który wlewa się benzynę, i palnika. Ponadto w lampie jest specjalna pompa, która pompuje powietrze do zbiornika, z kompensacją ciśnienia. Wstrzyknąć trochę benzyny na próg palnika i rozpalić ogień, poczekaj na stabilnej, wysokiej temperatury płomienia.
2
Zaznacz manufaturing lampę pod metalowa miska olejowa silnika, upewniając się, aby płomień nie dotyczyło palnych i легкоплавких części nadwozia. Płomień powinien być skierowany w bok i w dół.
3
Ciepłe powietrze, tworzony z palnikiem, rozgrzewa olej i pozwala стартеру łatwe kręcenie się silnika. Rozgrzewanie silnika palnikiem trwa od 15 do 30 minut. Po tym, trzeba usunąć manufaturing lampę z pod maszyny i spróbować odpalić silnik.
4
Nie należy używać manufaturing lampę do otwierania zamków drzwi, ponieważ mogą uszkodzić lakier samochodu i покоробить plastikową płytkę w samym zamku. Następnie trzeba wymieniać zamek i malować samochód ponownie.
5
Uruchomienie silnika w mróz należy rozpocząć od włączenia świateł na 30-40 sekund. Ta mała obciążenie pozwoli aktywizować procesy chemiczne w akumulatorze. Następnie należy spróbować uruchomić silnik za pomocą ssania i wciśniętym pedale sprzęgła. Następnie należy rozgrzać silnik 10-15 minut, a następnie rozpocząć ruch.
Należy zwrócić uwagę
Używać manufaturing lampy do nagrzewania silnika należy w najbardziej skrajnych przypadkach, z zachowaniem maksymalnej ostrożności.

Porada
W krajach zachodnich wraz z nadejściem zimy, od dawna cieszą się предпусковыми подогревателями, który ogrzewa silnik z góry, przed uruchomieniem. Warto jednak to urządzenie dość drogie. Ponadto wymaga specjalnej instalacji, podłączenia do sieci elektrycznej, które na współczesnych rosyjskich parkingach po prostu brakuje.

Do zalet odbiorze podgrzewaczy należy absolutny komfort, oszczędność czasu i paliwa. Ponadto, znacznie, gdzieś 2 razy wydłuża trwałość silnika samochodu. Dlatego na dzisiejszym rynku stopniowo zaczęły pojawiać się samodzielne podgrzewacze silnika.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.