Jak odpalić dziewiątkę w mróz

Zima to najbardziej kochane czas w roku dla wielu kierowców. W dużej mierze z powodu tego, że codziennie trzeba tracić czasu na to, aby uruchomić silnik swojego „żelaznego konia”. Właściciele samochodów VAZ – 2109 nie jest wyjątkiem, bo czasami odpalić krajowy samochód jest znacznie trudniejsze, niż importowany.

Jak odpalić dziewiątkę w mróz

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, że wszystkie электропотребляющие urządzenia w samochodzie są wyłączone. Dotyczy to radia, ogrzewania tylnej szyby, świateł, wentylatora pieca, klimatyzacji itp.
2
Teraz trochę ogrzać zimny akumulator, włączając światła drogowe reflektory na 20-30 sekund. Trochę przekręć kluczyk w stacyjce tak, aby w salonie świeci się электроподача, ale silnik nie był uruchamiany. Zabieg ten pomoże przywrócić sprawność akumulatora po dłuższym postoju na ulicy.
3
Nacisnąć pedał sprzęgła, włączyć neutralny przekaz, spróbuj odpalić silnik. Jeśli nie uda się za pierwszym razem, to najlepiej, aby nie „męczyć” go. Daj стартеру i baterii trochę odpocząć. A następnie, po upływie około 30 sekund i ponowić próbę rozruchu silnika. Pamiętaj, że naciskać na pedał gazu nie trzeba, tak jak system wtrysku paliwa, sama zapewni jego dopływ do cylindrów. Zaleca się nie więcej niż 7 prób w odstępach co 30 sekund.
4
Spróbuj naładować rozładowany akumulator za pomocą kabli od innego auta. To pomoże zapewnić napięcie na świecach, co z kolei wpłynie na świece, a rozrusznik obraca się intensywniej. Po uruchomieniu silnika w ten sposób należy również robić małe przerwy między próbami. W przeciwnym razie może się zdarzyć przeciążenie świec zapłonowych.
5
Jeśli wszystkie powyższe nie pomaga odpalić samochód, to pozostaje tylko jedno – holowanie. Przywiąż linę do innego samochodu i koniecznie umów się na spotkanie o tym, jak просигнализируете o tym, że silnik odpalony. Podczas holowania należy uważać, aby twój samochód nie заносило, i zachowaj dystans. Jak tylko silnik uruchomi się, staram się nie dać mu заглохнуть, naciskając na pedał gazu. W tym samym momencie wcisnąć pedał sprzęgła i postaw neutralny przekaz. Po tym sygnał dźwiękowy kierowcy pojazdu ciągnącego maszyny i затормозите. Poczekaj, aż silnik się rozgrzeje. Może trochę mu pomóc, zwiększając obroty, naciskając na pedał gazu. Pamiętaj, że do tej metody można korzystać tylko w ostateczności, tak jak to jest obarczona poważnym załamaniem silnika.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.