Jak odpalić ciągnik w mróz

W wielu gospodarstwach duża liczba ciągników prac przypada na okres zimowy. I jeśli w twoim regionie trudne zimowe warunki klimatyczne, przed rozpoczęciem odpalić ciągnik w mróz, koniecznie trzeba wygrzać układ silnika i podzespołów.

Jak odpalić ciągnik w mróz

Instrukcja

1
Pamiętaj: prawie zawsze w zestawie ciągników są indywidualne systemy grzewcze. Z ich pomocą można doprowadzić płyn w układzie chłodzenia i картерное olej ciągnika do wymaganych temperatur dla sprawnego uruchomienia silnika w warunkach silnych mrozów. System wstępnego podgrzewania zapewnia przygotowanie silnika ciągnika do natychmiastowego uruchomienia za pół godziny nawet przy minusowych 40-stopnie mrozach. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnych gatunków odbiorze podgrzewaczy, wyróżnieniem których od siebie jest ich algorytm działania podczas pracy. Sposoby uruchamiania silnika za pomocą systemu podgrzewania oraz zależą od modelu ciągnika. Jeśli na twoim ciągniku zamkniętej cieczowy system z wymuszonym obiegiem, to w system wstępnego podgrzewania wchodzi doładowania, palnik i kocioł ogrzewania.
2
Umyć dokładnie kocioł ogrzewania, a następnie wykonać czyszczenie palnika od węglowych. Podłącz silnik dmuchawy do obwodu o napięciu 12 W celu sprawdzenia jego sprawności. Przy tym przewód z „minusem” należy podłączyć do obudowy, a z „plusem” do zacisku silnika. Odkręcić korek znajdujący się w kotle grzewczym przed uruchomieniem silnika, i spuścić скопившееся paliwo. Następnie zamknij korek i wkręcić kurek.
3
Przygotuj wodę, aby napełnić instalację. Zrób otwieranie klap dmuchawy i wydechowa króćca kotła. Następnie zajmie się instalacją paliwa kranu systemu ogrzewania tak, aby był w pozycji „otwarte”. Następnie włącz świecę żarowa około jedną minutę.
4
Włącz silnik dmuchawy – ustawić pokrętło przełącznika ściśle w pozycji „start” na 3-4 sekundy, a następnie powoli zacznij tłumaczyć ją w pozycji „praca”. Potem należy uzupełnić system indywidualnego ogrzewania wodą, wlać ją przez otwór. Ogrzać się do 80-90 stopni silnik, a następnie uruchom go.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.