Jak sprawdzić samochód po numerze nadwozia

Każdy samochód ma swój osobisty numer – VIN-kod, inaczej zwany numerem nadwozia. Z jego pomocą można dowiedzieć się, kiedy została wydana maszyna, jej oryginalną kompletność i niektóre inne szczegóły techniczne. Tak jak te informacje można uzyskać?

Jak sprawdzić samochód po numerze nadwozia

Instrukcja

1
Znajdź VIN-kod twojego samochodu. Zazwyczaj jest podana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu w postaci pokoje, składającego się z grupy liter i cyfr. Również wybity i na samym samochodzie. na przykład, można go znaleźć na desce rozdzielczej po lewej stronie i zobaczyć z zewnątrz przez szybę samochodu. Numer podaje się i w drzwiach samochodu od strony fotela kierowcy. Niektórzy producenci mogą wskazywać numer i w innych miejscach, np. pod maską samochodu.
2
Dowiedz się rok produkcji pojazdu na jego VIN-kodu. Można to zrobić, koncentrując się na dziesiątą cyfrę kodu. Ale w ten sposób dowiesz się tzw. modelowy rok produkcji samochodu. Prawdziwa maszyna mogła być wydana rok przed określoną datą. Jednak możesz być pewien, że dziesiąta cyfra będzie oznaczać, że samochód pojawił się nie później niż w tym roku. Z pomocą VIN-kodu samochodu Ford można dowiedzieć się i miesiąc produkcji – to będzie jedenasta cyfra kodu.
3
Uzyskaj informacje na temat fabrycznego wyposażenia samochodu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy kupują używane maszyny. Samodzielnie jest to trudne do zdefiniowania, więc lepiej skorzystać z jednej z baz danych umieszczonych w internecie. Zazwyczaj są one bezpłatne. Przy tym należy pamiętać, że strony internetowe, które będą wymagać od ciebie podać numer telefonu, lepiej ignorować – są, najprawdopodobniej, są oszukańczy charakter.
4
W razie potrzeby sprawdzić i bardziej szczegółowe informacje o pojeździe, na przykład, jakiś czas temu został sprowadzony do Rosji, jeśli chodzi o używanych иномарке, czy uczestniczył on w WYPADKU drogowym. Takie informacje można uzyskać tylko za opłatą w jednej ze specjalnych internetowych baz danych. Na przykład do takich baz są AutoCheck i CARFAX. Dostęp do nich można uzyskać za pośrednictwem zasobów, świadczące płatne usługi sprawdzania VIN-pokoi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.