Jak kleić fiberglass

Wyrażenie „kleić fiberglass” jest często używany w znaczeniu – produkować jakiś produkt z tkaniny z włókna szklanego i żywicy polimerowej (najczęściej epoksydowej). Tkaniny z włókien szklanych w połączeniu z żywicą jest takim plastikowym materiałem, co z niego można zrobić prawie wszystko: łódź, śmieszną maskę, „karoserię” do samochodu, zbroję średniowiecznego rycerza itp. Przy zachowaniu technologii produkt jest wytrzymały i trwały.

Jak kleić fiberglass

Trzeba

  • – konstrukcyjna tkaniny z włókien szklanych;
  • – żywica epoksydowa z utwardzaczem;
  • – pianka montażowa;
  • – uniwersalna szpachla budowlana;
  • – szpatułki;
  • – ścierny skórka;
  • – parafina lub стеарин;
  • – szczotka z twardym włosiem;
  • – narzędzia do cięcia (nóż biurowy, laubzega, żyletek, itp.).

Instrukcja

1
Produkcja każdego wyrobu z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym odbywa się w dwóch etapach: pierwsza forma (macierz) do niego, a następnie sam produkt.Produkcja матрицыИзготовьте rama (płytę) do macierzy. Jej kształt i wymiary muszą być zgodne z produktem, dla którego jest przeznaczona. W zależności od rodzaju produktu może być różny materiał: drewno, drut, plastik. Jeśli zamierzasz produkować produkt o złożonym kształcie, jako warstwy powierzchniowej matrycy wygodne w użyciu piankę montażową. W tym przypadku, określając wymiary stelaża, trzeba się pogodzić z tym, że na nim będzie znajdować się warstwa pianki o grubości 3-4 cm.
2
Nanieść na płytę piankę montażową warstwą, mają grubość 3-4 cm Pianę najlepiej nakładać nie jednym, a kilkoma warstwami. Po ostatecznej krzepnięcia nadaj matrycy kształt produktu. Do obróbki powierzchni pianki użyj kancelaryjny noża, żyletki, papier ścierny, laubzega, болгарку.
3
Nanieść na powierzchnię matrycy odpowiedni skład, aby ukryć pory i wyrównania powierzchni, na przykład, budowlano-uniwersalny kit. Po wyschnięciu прошлифуйте ją papierem ściernym. Powtórz tę czynność tyle razy, ile jest to konieczne, aby powierzchnia matrycy jest gładka.
4
Nakrywa matrycę jednym z podziału materiałów, służących do zapobiegania przywieraniu produktu do postaci. To może być parafina, стеарин, panele, wosku itp. Po nałożeniu i wyschnięciu składu wypolerować powierzchnię kawałkiem tkaniny.
5
Produkcja изделияСмешайте epoxy żywicę z utwardzaczem w odpowiedniej proporcji i rozprowadzić ją pacą cienką warstwą na matrycę. Daj czas utwardzenia żywicy, po czym nałożyć drugą warstwę.
6
Ułożyć na żywicę tkaniny z włókien szklanych, прикатайте jej прикаточным wałkiem lub aby wyrównać i zagęścić pędzlem z szorstka szczecina. Zadbać o to, aby fiberglass brata w pełni, i – bardzo ważne wymaganie – wycofał się całe powietrze spod tkaniny. W przeciwnym razie może dojść do lokalnych rozwarstwienie i вспучиваниям. Jeśli na trudnej powierzchni powstała przetłoczenie z włókna szklanego, odetnij ją nożem lub nożyczkami i dociśnij mocno przycięte krawędzie do powierzchni.
7
Powtórz procedurę smarowanie jego żywicą i naklejki z włókna szklanego kilka razy – w zależności od tego, jaka jest wytrzymałość wymaga od produktu. Zwykle ograniczają się do trzech-pięciu warstw tkaniny z włókna szklanego. Po ostateczną polimeryzacji żywicy wyjmij produkt z formy. Teraz można go malować i pokrywać lakierem.
Porada
Epoksydy są toksyczne, podczas pracy z nimi należy używać środków ochrony osobistej (respiratorem, rękawice ochronne) i staraj się mniej wdychać opary żywic. Pomieszczenie, w którym wykonywane są prace, musi mieć dobrą wentylację.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.