Jak kleić folię самоклеющую

Folie samoprzylepne – wygodny i ładny materiał wykończeniowy, który można wykorzystać do dekoracji pomieszczeń. Przezroczysta folia z imitacji witraży ozdobi twoje okno lub szybę w drzwi wewnętrznych drzwi. Korzystając z самоклейкой, to zmień aneks kuchenny lub stare meble. Przy odrobinie wyobraźni i umiejętności, można samodzielnie stworzyć panele dekoracyjne.

Jak kleić folię самоклеющую

Trzeba

  • – folie samoprzylepne;
  • – spryskiwacz do kwiatów lub поролоновая gąbka;
  • – płynny środek do mycia naczyń;
  • – miękki materiał;
  • – igła.

Instrukcja

1
Poszukaj odpowiedniego obrazu dla twojej przyszłości panele. Można zobaczyć rysunki w internecie na stronach firm, które zajmują się sprzedażą gotowych naklejek do dekoracji pomieszczeń. A można wymyślić coś własnego, jeśli choć trochę umiesz rysować.
2
Pomyśl, w którym miejscu mieszkania będzie znajdować się twoja dekoracyjne naklejki. Samoprzylepna folia dobrze przylega do gładkim powierzchniom. Do pierwszego doświadczenia tworzenia panele wybierz zdjęcie małej wielkości. Będzie dobrze wyglądać na oknie lub drzwiowym szybie, na lodówce lub na gładkiej kuchennych drzwiach.
3
Wydrukuj dobraną grafikę na drukarce. To będzie szablon, według którego można zrobić mural na samoprzylepnej folii. Jeśli obraz musi być większy, niż masz na kartce papieru, to proporcjonalnie zwiększyć jego.
4
Разлинуйте kartkę z wzorem siatki z kwadratów. Następnie weź kreślarskiej lub inny arkusz papieru. Narysuj na nim siatkę z taką samą ilością kwadratów, tylko z większą skalą. Перерисуйте swoje zdjęcie na linii. Przygotuj szablon ze wszystkimi niezbędnymi otworami.
5
Znając dokładne wymiary tworzonego obrazu, wybierz самоклеющуюся warstwę o żądanej szerokości. Należy zwrócić uwagę w sklepie, że rolki są sprzedawane w różnych rozmiarach.
6
Rozwiń rolkę folii na płaskiej powierzchni, stroną zadrukowaną skierowaną w dół. Dołączyć przygotowany szablon do wydruku tyłu i перерисуйте go ołówkiem. Następnie wyciąć obraz nożyczkami lub oklej nożem, jak ci wygodniej.
7
Wpisz w pojemność stacji natryskowego ciepłą wodę z kranu. Dodać do niej odrobinę detergentu, ale nie można tego zrobić, jeśli mydła, płynu nie ma pod ręką. Jeśli nie natryskowego, należy użyć zwykłej поролоновой gąbką, a wodę wpisz w misce lub w misce.
8
Zwilżyć powierzchnię, na którą będziesz przyklejać folię самоклеющуюся.
9
Oddziel papierowy podkład od zdjęcia z góry na parę centymetrów. Dołączyć rysunek warstwą lepkiego do mokrej powierzchni. Dzięki wodzie, jest samoprzylepna będzie łatwo poruszać się po płaszczyźnie, co daje możliwość bardzo dokładnie umieścić ją w dobrane miejsce.
10
Stopniowo oddzielny papier od folii. Разглаживайте rysunek miękką szmatką. Usunąć z niego powietrze i wilgoć. Na filmie nie powinny tworzyć się pęcherzyki. Gdyby zdarzyła się taka nieprzyjemność, oddzielić najbliżej moczowego krawędź folii i ponownie przykleić. Albo zrób wzdęcia иголочкой i docisnąć szmatką.
11
Zostaw panele w spokoju na kilka godzin, aby przylepne właściwości folii przejawiły się w pełni.
Należy zwrócić uwagę
Przecierać grafikę z folii samoprzylepnych miękką szmatką z płynem. Nie używać do czyszczenia środków żrących preparatów.

Porada
Naklejki z etykiety samoprzylepne można dołączyć na żywo. Tylko nie należy zwilżyć powierzchnię wodą, a raz naklejaj obraz na suchą ścianę, wygładzają ją miękką szmatką.

logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.