Jak gotować gotowane mrożone krewetki

Krewetki dawno temu stały się popularnym produktem na całym świecie. Szybkie w przygotowaniu, smaczne i zdrowe, są one doskonałym składnikiem nie tylko pierwszych dań, ale i lekkich przekąsek.

Jak gotować gotowane mrożone krewetki

Trzeba

    • krewetki – 1 kg;
    • masło – 150 g;
    • cytryna;
    • sól
    • koperek i przyprawy do smaku.

Instrukcja

1
Mrożone gotowane krewetki nie wymagają długiego gotowania, ponieważ są one praktycznie jest już gotowy do spożycia. Cały proces gotowania sprowadza się do разогреву ich do odpowiedniej temperatury i dodawania przypraw.
2
Wyjąć zamrożone krewetki z zamrażarki i umyć pod strumieniem zimnej wody. Rozmrażać ich nie trzeba, wystarczy pozbyć się nadmiaru lodu i ewentualnego brudu.
3
Раскалите głęboką patelnię i rozpuszczamy w niej 150 g masła. Po tym jak masło całkowicie się rozpuści, ułożyć umyte krewetki na patelnię, doprawić solą i pieprzem do smaku. Pamiętaj, że te owoce morza bardzo dobrze przeciągają na swoja stronę sól. Dlatego warto ją dodać nieco więcej, niż jest to konieczne do przygotowania takiego objętościowo innego dania.
4
Dodaj na patelnię trochę nasion kopru, dobrze wymieszać i przykryć pokrywką. To wszystko trzeba robić na dość dużym ogniu.
5
Po tym jak krewetki закипят, wycisnąć na nich sok z połowy cytryny, wymieszać, wyłącz ogień i przykryć. Zostaw je na 15-20 minut na patelni, aby dobrze się wchłania w siebie sól i przyprawy Wtedy danie będzie soczyste i smaczne. Co pięć minut wyrabiać je.
6
Następnie ułożyć krewetki gotowane na duży płaski talerz. Z góry posypać je pozostałym sokiem z cytryny, udekorować liśćmi sałaty, gałązkami koperku i plasterki cytryny.
7
Jeśli czasu na przygotowanie gotowanych mrożonych krewetek nie istnieje szybszy sposób przekazywania ich do miękkości.
8
Umyć krewetki z lodu, ułożyć w misce, dodać sól, przyprawy i nasiona koperku do smaku. Następnie lekko posypać je sokiem z cytryny i umieścić w kuchence mikrofalowej na 5 minut w trybie średniej mocy. Po tym czasie danie jest gotowe do spożycia.
9
Nalać do креветкам zimne białe wino lub piwo.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.