Jak drutach панамку szydełku

Ażurowe kolorowe панамки, w których latem щеголяют dzieci, są nie tylko piękne, ale i wygodne. Tak jak są one związane z bawełnianych nici, to w pełni spełniają swoje higieniczne i estetyczne funkcje. Nakrycie głowy, związany troskliwych rąk, może stać się wspaniałym prezentem.

Jak drutach панамку szydełku

Trzeba

  • – nici Iris”;
  • – hak nr 2-2,5;
  • – wstążka satyna.

Instrukcja

1
Zrób jedną powietrzną pętlę. 1 rząd – wykonaj w niej 12 słupków z накидом. 2 szereg zwiąż według schematu: *1 powietrzna zawias, 1 słupek z накидом*. Dalej podzielić otrzymany koło na 6 części, tak jak w końcu панамка będzie mieć wygląd sześciu klinów. 3 szereg провяжите wzorem według schematu: *1 zawias powietrzna, 4 kreski z накидом pod jedno oczko poprzedniego rzędu, 1 zawias powietrzna, 1 słupek z накидом pod następną pętlę drugiego rzędu*. Powtórzyć rapport jeszcze 5 razy.
2
4 rząd: *4 kreski z накидом (pod jedną pętlę w połowie drogi między 4 słupkami z накидом 3 rzędy), 2 kreski z накидом pod każdą pętli poprzedniego rzędu*. Powtórzyć rapport jeszcze 5 razy. W każdym kolejnym rzędzie następuje wzrost ilości słupków z накидом na 6 (czyli po jednym w każdym клинышке). W tym miejscu, w którym вывязывается raz 4 kreski z накидом, powstają piękne rowki przypominające kolce.
3
Tylko zwiąż 17-20 rzędów, w zależności od głębokości przyszłego панамки. Aby być precyzyjnym, wskazane jest od czasu do czasu przeprowadzać przymiarki. Następnie na krawędzi głównej części панамки wykonać kilka prostych słupkami w każdej pętli poprzedniego rzędu. Dalej zwiąż według schematu: *3 powietrza pętli, 1 prosty słupek* (w tym miejscu można będzie dotrzeć satynową wstążkę jako dodatkowy wystrój). Potem kontynuować na drutach jeszcze dwa rzędy prostych słupkami.
4
Zacznij вывязывать pola панамки. Do tego pracuje według schematu: *2 kreski z накидом przez jedno oczko poprzedniego rzędu. Dalej провяжите jeszcze 2 rzędy, tylko już na 3 kreski z накидом przez pętlę każdego poprzedniego rzędu. Jeszcze 2 rzędy wykonaj te same czynności, tylko już na 4 kreski z накидом. Skończysz pola панамки фестонами. Do tego zwiąż według schematu: *7 słupków z накидом pod jedno oczko poprzedniego rzędu, 1 prosty słupek w następną pętlę*. W końcu krawędzi панамки będą mieć widok pięknych łuków.
5
Dodatkowo można połączyć z przędzy tej samej faktury piękne róże, które mogą być, jak ten sam odcień, jak i kontrastowych kolorów. Kwiatów jest dozwolone zrobić 2-5 i uszyć je z jednej strony. Nie mniej atrakcyjnie wygląda панамка, na której róże są rozmieszczone na całym obwodzie w miejscu przejścia głównej części nakrycia głowy w pola.
Porada
Панамку najlepiej dzianiny z bawełnianych nici „Irys”.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.