Jak dowiedzieć się, prawdziwy czy perły

Biżuteria z pereł zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Oni ruszył kobiecą urodę, dodają jej elegancji i szlachetności. Ale często producenci dają sztuczne perły za naturalny, licząc na nieświadomość kupującego.

Jak dowiedzieć się, prawdziwy czy perły

Instrukcja

1
Powierzchnia pereł naturalnych nie jest bardzo gładka, bo w zlewie każda warstwa perły rośnie nierównomiernie. Podczas kontroli na ząb podczas próby nadgryźć koralik z faux perły ząb zsuwa się. Ona jest zbyt śliska i gładka. Powierzchnia naturalna kilka шероховата, ząb za nią trzyma.
2
Naturalne perły różnią się od siebie wielkością, kształtem i odcieniem. Rosną wewnątrz perłowych muszli w naturalnych warunkach naturalnych, dlatego nie mogą być identyczne. Sztuczne koraliki absolutnie nie różnią się jedna od drugiej, ponieważ są produkowane w fabrykach.
3
Można sprawdzić naturalność tarciem. Weź dwie perły, pocieraj je o siebie przy niewielkim wysiłku. Między autentyczne pojawi się najmniejsza kurz. Po zwilżania śladów tarcia nie pozostanie.
4
Można użyć specjalnego biżuteria tomograf. Będzie musiał udać się do laboratorium lub ювелирную warsztatu. Urządzenie oświeci koralik. W культивированном których upolowanie używanej perełki ubraniowej widać wyraźny okrągły rdzeń. Na terenie kontury jądra niewyraźne i nie mają kulisty kształt. U symulacji obserwuje się na powierzchni cienki i bardzo ostry warstwę. Tomograf będzie w stanie określić pochodzenie pereł – w morskim większą zawartość manganu w porównaniu z naturalnego źródła.
5
Jeśli kupiłeś drogą biżuterię, można sprawdzić naturalność ozdoby z pomocą pilniki do paznokci. Wybierz koralik obok zapięciem i pocierać ją пилочкой. Z malowanej pod perłowa faux perły zetrze lakierowanie, a zobaczysz podstawę.
Należy zwrócić uwagę
Naturalne ozdoby są drogie. Dobrze zastanów się przed zakupem rzekomo naturalne perły w niższej cenie.

Porada
Jeśli chcesz kupić naturalne perły, kupuj biżuterię tylko w sprawdzonych sklepach. Pytaj u sprzedawcy certyfikat potwierdzający naturalne pochodzenie.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *