Jak dowiedzieć się, krzywe nogi, czy nie

Smukłe i długie piękne nogi – marzenie większości kobiet. Czasami obraźliwe, casual sformułowana informacja może stać się przyczyną poważnych kompleksów i osobistych dramatów. Aby nie marnować się niepotrzebnych wątpliwości, należy określić, jak bardzo realne jest ten problem.

Jak dowiedzieć się, krzywe nogi, czy nie

Instrukcja

1
Krzywiznę nóg można podzielić na prawdziwą i fałszywą. Prawdziwa krzywizna spowodowany krzywizny kości. Ten problem wymaga konsultacji i leczenia u lekarza-ortopedy. Na szczęście ta sytuacja nie występuje zbyt często.
2
Generalnie chodzi o fałszywych krzywizny nóg. W tym przypadku widoczność krzywizny występuje z powodu niekorzystnego położenia tkanek miękkich. Kości nóg przy tym proste.
3
Aby ustalić, czy masz krzywiznę nóg, należy zdjąć buty i wyruszyć prosto na płaskiej powierzchni. Połóż nogi razem i mocno zewrzeć biodra. Idealnie proste nogi stykają się ze sobą w trzech punktach – kostki, łydki i kolana. Powstaje przy tym cztery „światła” – nad kolanem i pod kolanem, nad kostkę i między stopy i kostki. Prawdziwa krzywizny nóg rozpoznano podczas nieobecności dwóch punktów styku.
4
Jeśli nie ma styku w obszarze kolan i łydek, to chodzi o O-kształtnej skrzywienie kości. Jeśli brakuje kontakt w okolicy kostek i łydek, to wada ta nazywa się X-line zgięty.
5
Jeśli brakuje tylko jeden punkt styku – w zakresie mięśni łydek – to są podstawy, by mówić o fałszywych krzywizny nóg.
6
W celu skorygowania błędnych krzywiznę nóg można za pomocą specjalnych ćwiczeń. Jeżeli w ten sposób z jakiegokolwiek powodu nie pasuje, to na pomoc przychodzi chirurgia plastyczna. Fałszywy krzywizna dość łatwo usunąć dzięki silikonowym имплантам lub инъекциям własnego tłuszczu.
7
Przy prawdziwej krzywizny nóg konturów okazuje się, zazwyczaj, na razie bez rezultatów. Jedynym sposobem, aby rozwiązać ten niedobór – zwrócić się o pomoc do chirurga-podiatrist. W takich przypadkach lekarz może przeprowadzić operację иссечению kości piszczelowej. Do łączenia kości w dowolnej pozycji po operacji jest urządzenie Илизарова. Należy zauważyć, że ta operacja jest poważnym zabiegiem i ma wiele przeciwwskazań. Ponadto, przy jej przeprowadzeniu istnieje ryzyko wystąpienia różnych powikłań. Okres rehabilitacji może wynieść 2-3 miesiące.
8
Najbardziej prosty i przyjemny sposób, aby pozbyć się krzywizny nóg – to dobrze dobrać ubrania. Na przykład, dżinsy i spodnie prostego kroju wizualnie „выпрямят” każdą krzywiznę. Mini spódniczki można łączyć z rajstop z dużym geometrycznym wzorem lub z butami-ботфортами. Dla zbyt szczupłych nóg pasują rajstopy z poziomymi paskami.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *