Jak do cięcia raglan

Raglan – popularny wariant rękawa. Jest on używany zarówno w szydełkowanych i szycia wyrobów. Dla szydełkowanych кофт i swetrów wzór robić nie musi, wystarczy obliczyć, ile pętli wprowadzać na każdym szczególe. Dla wyrobów z tkaniny wzór jest potrzebna, ale ona odbywa się w oparciu o podstawowe wzorce.

Jak do cięcia raglan

Trzeba

  • – podstawowy wzór;
  • – миллиметровка;
  • – ołówek;
  • – długa linijka;
  • – gon.

Instrukcja

1
Narysuj części podstawowej wzory na миллиметровку. Potrzebujesz wzory półki, plecy i rękawy, tak, że podczas cięcia sukienki lub płaszcza można tłumaczyć tylko górne części potrzebnych części. Linia реглана zależy na półce i oparcie, a następnie już wzorowany na rękawie.
2
Opcji реглана dość dużo, więc wybierz. Najprostsze rozwiązanie dostępne nawet początkujący krawca — raglan, który już od pachy i kończy się na linii wlewu. Ale mogą być i полуреглан, i raglan-chase, i raglan z jarzmem. Do budowy prostego wykroju znajdź na linii wlewu półki i oparcia punktu, rozłożenia od przecięcia tej linii z linią ramion. Określ drugi punkt w dolnej części rękawów. Musi się ono znajdować w tych samych odległościach od szwu bocznego. Połącz te punkty prostymi. Wytnij wzory na grożącego linii.
3
Wzór rękawy umieścić w pozycji pionowej. Znajdź środek оката. Przesuń po niej linię pionową do spodu. Ona podzieli rękaw na przedniej i tylnej części.
4
Umieść część półki do przedniej części rękawa, wyrównując dolny punkt реглана z dolnym punktem pachy. Wyobraź sobie, że idziesz do szycia te szczegóły. Zostaw pomiędzy środkiem оката i rozpoczęciem ramienia półki luz 0,5 cm Przesunąć linię реглана półki na rękaw. Dokładnie tak samo narysuj linię реглана i na tylnej części rękawa.
5
Można wykonać wzór i w inny sposób. Do tego też trzeba podstawowego wzorca. Ustaw szczegóły na миллиметровку i cięcia. Nałóż rękaw na półce. Dopasuj koniec szwu na ramieniu z środkiem оката. Zobacz pod jakim kątem będziesz robić raglan. To zależy od kroju. Szczegóły można сколоть pinami.
6
Linię wlewu półki podzielić go na pół i umieścić punkt. Z niej przesuń 2 płynne linie do пройме półki i do twojej kieszeni. W górnej części te linie się pokrywają, a na dole rozchodzą się pod odpowiednim kątem. Dokładnie tak samo zbuduj raglan oparcia. Wytnij wzory.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *