Jak ćwiczyć na bieżni

Bieżnia – to chyba najbardziej popularny symulator z tych, którzy stają się do wykorzystania w warunkach domowych. Jednak zauważono, że w siłowniach wielu ludzi wolą i miłość to беговым utworów. Wszyscy zdają sobie sprawę, że bieganie jest skutecznym i uniwersalnym fizycznym ćwiczeniem i pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i dobre samopoczucie wyprzedza nawet jazdę na rowerze i pływanie.

Aby zajęcia na bieżni przyniosły naprawdę korzyści dla zdrowia, należy znać pewne zasady

Instrukcja

1
W ciągu pierwszych 5-7 dni treningu na bieżni szczególną uwagę należy zwrócić chodzenia, a nie biegnę. Bieganie powinien wynosić 1/10 część całego treningu. Tak i czas ćwiczeń nie powinien przekraczać 20-25 minut. Jak chronić swój organizm przed przeciążeniem. Oczywiście, wiele zależy od przygotowania fizycznego. Posłuchaj sobie: jeśli jesteś gotowy, aby w pierwszych dniach dawać organizmowi duże obciążenie, to twoja sprawa, ale takie podejście grozi bóle mięśniowe i stawowe, a nawet tachykardia. W każdym razie, zajęcia należy rozpocząć od krokowej rozgrzewki i kończyć lekkiej walking.
W drugim tygodniu obciążenie można zwiększać stosunek jakości do biegania, do chodzenia do równych w czasie cięcia (na przykład, spacery 10 minut i tyle samo bieganie). Mimo, że w drugim tygodniu już są lepsze, niż na początku zajęć, program treningu warto wybierać rozsądnie, nie dostosowując się do wyczerpania. Zmęczenie powinno być przyjemne.
2
Prędkość jazdy należy instalować taką, aby mogła utrzymać tętno w dopuszczalnych granicach. Tętno można kontrolować, opierając się na zeznaniach, które są widoczne na panelu wskaźników. A dopuszczalny limit to 200 minus twój wiek. Nie rezygnuj z treningu ostro, to negatywnie wpłynie na pracę układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego, ponieważ nie są one w stanie w krótkim czasie przestawić się. Zawiesza nawet może wywołać utratę przytomności.
3
Zawczasu pomyśl o ubrania i buty. Zwykle są to specjalne buty przeznaczone do biegania (są one znacznie zmniejszyć dolegliwości spowodowane płaskostopiem na układ mięśniowo-szkieletowy), mike ’ a i lekkie, sportowe spodnie damskie. Nie z syntetycznych materiałów. Należy pamiętać, że zajęcia na bieżni w trampkach lub innego obuwia na płaskiej podeszwie źle wpływają na stawy, zwiększając możliwość urazów.
4
Nie trzeba na początku zajęć montaż maksymalnie trudny poziom nawierzchni bieżni. Kąt nachylenia powinien rozsądnie odpowiadać stopnia sprawności fizycznej.
5
Temperatura powietrza w pomieszczeniu, gdzie odbywa się twój trening, powinna być nie wyższa niż 20-22°C. musi być проветрено.
Należy zwrócić uwagę
Podczas treningu na bieżni hart ducha, zaszaleć i postawić na ujawnienie niesłuszna. Mogą one prowadzić do tragicznych konsekwencji. Główną zasadą treningu na symulatorze – stopniowy wzrost obciążeń.

Porada
Ilość podejść do bieżni należy ustawić dla siebie. To może być i dwa razy dziennie na 15-20 minut, a może i 3 razy w tygodniu po jednym podejściu trwające 30-40 minut każdy.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.