Jak crochet lace

Niesamowite cieniutkiej koronki ręcznie przyciągają uwagę otoczenia oryginalnym ażurowym widokiem. Ozdoby tego rodzaju doskonale odświeżają dowolny produkt, a nie koniecznie вязаное. Koronki, związane szydełku, może stać się niezwykłą niespodzianką dla bliskich i przyjaciół.

Jak crochet lace

Trzeba

  • – przędza lub cienkie nici;
  • – hak.

Instrukcja

1
Połączyć koronki szydełkowe można do wszelkich rzeczy, w tym i dość ciężki (ciepłych spódnic, sukienek, bluzek.), jednak w tym przypadku należy dokładnie obliczyć ilość zawiasów, aby rysunek girlandy nie zakłócać. Dla wygody można zdobyć pętli bezpośrednio na krawędzi produktu (czyli najpierw jego krawat prosty kolumna). Jeśli koronki taśma służy jako ażurowej dekoracji do lekkich rzeczy, to jest dozwolone ją na drutach dowolnej długości, a w razie potrzeby nadmiar odciąć w miejscu spoiny produktu.
2
Bardzo ładnie wygląda koronka nawet z zwykłych przetworników single nici. Przy czym mogą być zbrojone, jak i bawełniane. Zanim dzianiny podstawowy koronki, koniecznie poćwiczyć na małej próbce, co daje praktyczne umiejętności. Otrzymany fragment będzie można wizualnie ocenić i obliczyć wymaganą długość. Z nici nr 40 relacji, związane 2 razy, daje koronki o długości 5 cm i szerokości 3 cm.
3
Zrób łańcuch 18 powietrznych zawiasów. 1 rząd провяжите proste kolumna. 2 szereg zwiąż kolumna z накидом. 3 rzędzie należy wykonać ściśle według schematu: *5 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek po 2 pętle (do 3 pętli poprzedniego rzędu), 7 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek po 2 pętle (do 3 pętli poprzedniego rzędu), 5 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek po 2 pętle (do 3 pętli poprzedniego rzędu)*. W rezultacie uzyskuje się różne co do wielkości oczka. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo провязать właśnie ten szereg.
4
4 rząd: *1 słupek z накидом (w środku łańcucha, składającego się z 5 powietrznych zawiasów), 10 słupów z накидом pod łańcuch składający się z 7 pętli, 1 słupek z накидом (w środku łańcucha, składającego się z 5 powietrznych zawiasów), 5 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek (w środku łańcucha z 5 powietrznych pętli)*. Następnie powtórz rapport jeszcze raz.
5
5 rząd: *1 słupek z накидом w środku łańcucha z 5 powietrznych pętli (która powstała w 4 rzędzie), 10 słupów z накидом w każdej pętli poprzedniego rzędu (tak powstaje фестон), 1 słupek z накидом w środku łańcucha z 5 powietrznych pętli (która powstała w 4 rzędzie)*. Powtórz rapport jeszcze raz. 6 rząd: *1 prosty słupek, łańcuch z 3 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek (w tej samej pętli)*. Wykonaj rapport w każdą pętlę ostatniego rzędu. To pozwoli na фестонах piękne ząbki. Pin otrzymany koronki na miękkiej powierzchni i отгладьте go za pomocą wilgotnej szmatki. Podczas tych czynności więcej uwagi poświęć samym фестонам i зубчикам.
Porada
Zanim liczyć ilość zawiasów koronki do produktu głównego, wyprać i отгладьте próbki.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.