Jak chronić się od węży

Węże są nie tylko w lesie, ale i w przydomowych ogródkach. Ważne jest, aby zapobiec pojawianiu się takich nieprzyjemnych sąsiadów, bo ukąszenie węża może być śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka.

Jak chronić się od węży

Trzeba

  • – szklane butelki;
  • – popiół;
  • – grabie;
  • – kosa.

Instrukcja

1
Węże lubią żyć na захламленных obszarach i wśród krzewów, dlatego ważne jest, aby zaprowadzić porządek na terenie, przylegającym do domu. Скосите na działce wysoką trawę, zabierzcie deski i innych śmieci. Boksie przenieść dalej od domu. Podczas czyszczenia należy zachować ostrożność, możesz zniszczyć istniejące gniazdo żmij.
2
Miejcie na działce jeże. Te kolczaste zwierzęta nie tylko jedzą węże, ale i odstrasza wszystkich gryzoni, które z kolei są pokarmem dla gadów. W rogu działki zrób podobieństwo budki z gałęzi i papy. Umieść w niej trochę grzybów, jabłek i kociej karmy — to ulubione pożywienie jeże.
3
Na obwodzie działki kopany puste szklane butelki, pozostawiając szyjce na zewnątrz. Butelki powinny być вкопаны pod kątem 45 stopni. Wiatr, wpadające w nich, będzie tworzyć szum pod ziemią, co odstraszy węże od domu. W tym samym celu można wbić w ziemię wiatrowe gramofony.
4
Węże nie znoszą zapachu spalenizny. Spal starą oponę samochodową na swojej działce. Wokół domu рассыпьте węgle lub popiół. Każdej jesieni palcie na działce suchej szczyty i liści.
5
Kup odstraszacz węży. Urządzenie rozprowadza usg, który jest bardzo wrażliwy na węże, krety i gryzonie. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.
6
Aby uchronić się od węży, spacerując po lesie, należy przestrzegać poniższych środków ostrożności:- nosić dużą gumową lub skórzaną buty;- tankowanie spodnie w buty;- uważnie patrzcie pod nogi;- przy spotkaniu z wężem nie należy próbować ją zabić, ale po prostu powoli odsuń się, nie odwracając się do niej plecami;- nigdy nie drwij z węży i nie ворошите gniazdo żmij.
Porada
Umieścić na swojej stronie czosnek i melissę. Zapach tych roślin odstrasza węży.

Wątek z wełny owczej, rozciągnięte wzdłuż działki, chroni odcinek od węży.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.