Jak w zimie chronić rośliny

Dla wielu roślin ogrodowych wahania temperatur, nadmierna wilgotność, mroźne wiatry są prawdziwym wyzwaniem. Dlatego schronienie na zimę pozostaje jedyną gwarancją ochrony lądowań od вымерзания.

Jak w zimie chronić rośliny

Trzeba

  • – torf, trociny, wióry;
  • – wodoodporny materiał;
  • – sznurek.

Instrukcja

1
Pomóż roślinom odejść w stan spoczynku. Do tego z połowy lata przestańcie karmić je nawozów nawozy, które stymulują wzrost. Należy używać nawozów, zawierający fosfor i potas.
2
Jesienią korę drzew owocowych i ozdobnych drzew побелите. Tym najbardziej zabezpieczyć ich od oparzeń i морозобоин. Oprócz tego, chroń swoje lądowania od gryzoni, замотав pnie рогожкой lub нетканым materiałem.
3
Po nadejdzie zima, byliny, rośliny, korzenie drzew młodych przykryć torfem, trocinami, frytki, trocinami, suchymi liśćmi. Staraj się unikać wyrzutem słomą, gdyż w niej mogą osiedlić się gryzonie.
4
Do zimowego okrywania róż, морозостойких odmian winogron, климатисов itp. można użyć ziemię. Przygotowania zacznij jeszcze wczesną jesienią. Przyciąć końce pędów. Trzeba to zrobić dla dojrzewania ich kory. Z ustanowienia zimno, wsypać krzewy ziemią na wysokość do 40 cm.
5
Jako ochrona dla ciepłolubnych roślin, alternatywnie, użyj powietrzno-suchy sposób. Między roślin umieścić małe чурбачки, na nich położyć podłogi z desek, wsypać warstwę trocin, suchych liści, itp. Na koniec rozłóż materiał wodoodporny. Nie zapomnij zrobić blowhole, aby rośliny nie dusi.
6
Aby uchronić od вымерзания krzewy ozdobne, takie jak odmiany чубушник, актинидию, wiciokrzew, itp., пригните ich pędy do ziemi i wsypać śniegiem. Rozłożyste krzewy, na przykład, drzewo piwonia, bukszpanu, itp., najpierw połącz skórzanym worku, a następnie nawiń juta i dopiero potem przykryć jodłowych gałęzi. Należy pamiętać, że dla łamliwych rośliny (młode choinki, rododendrony i inne) lepiej zrobić specjalny stelaż, który następnie owinąć juta i zamknąć gałęzi świerkowych.
7
Do tworzenia zadaszeń nad roślinami w малоснежные zimy użyj непропускающие wilgoć i powietrze materiały: linoleum, pokrycia dachowe, folia i inne. A śnieg, spadł na boisko, nawy, ścieżki, zbieraj i dodatkowo утепляйте im kamienne zjeżdżalnie, sadzenie bylin, приствольные cienie drzew i krzewów.
Porada
Nie róbcie schronienia w góry. Poczekaj, aż nocna temperatura powietrza ustawiana na poziomie 5-10 stopni mrozu (w przybliżeniu gdzieś w połowie listopada) i jest schłodzone wierzchnią warstwę gleby. Tym закалите rośliny i zapisz je od выпревания.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.