Jak chronić się od ukąszenia węża

Ogromna ilość ludzi umiera od ukąszenia jadowitych węży. Najczęściej dzieje się tak, gdy ten mały drań próbuje zabić. Dlatego, повстречавшись z wężem, nie trzeba okazywać agresji. W większości przypadków ona sama wkrótce уползет.

Jak chronić się od ukąszenia węża

Trzeba

  • Odzież i obuwie z gęstego materiału.

Instrukcja

1
Ubierzcie się poprawnie. Jeśli istnieje niebezpieczeństwo pogryzienia przez, to koniecznie nosić spodnie z grubej tkaniny i wysokie buty z naturalnej skóry. Jeśli wąż nawet zaatakuje, będzie jej o wiele trudniej uszczerbek na zdrowiu. Ona po prostu nie może by nie mogła się ugryźć szorstką tkaninę. Również chroń twarz i ręce, jeśli istnieje możliwość ataku z drewna. Można nosić kapelusz z szerokim rondem i sweter, to choć częściowo, ale chroni.
2
Nie do poruszania się w ciemności. Noc to czas, w którym węże są najbardziej aktywne. Oczywiście, to nie znaczy, że ona nie jest w stanie ugryźć cię w dzień. Staraj się po zachodzie słońca znajdować się w pomieszczeniu, w którym wąż będzie trudno się dostać.
3
Koniecznie sprawdzaj wszystko wokół. Nie wkładać rąk do nory lub pod kłody, koniecznie patrz pod nogi, gdy idziesz. Jeśli nie chcesz być ugryzieniu węża – należy zachować ostrożność. To najważniejsza zasada. Węże rzadko atakują pierwsi. Wykazują agresję tylko wtedy, gdy w ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na przykład, gdy na nią przychodzą. Nigdy nie bierz węża w ręce, nawet jeśli wydawało ci się martwa. Być może ona jest chora i ciężko jej się poruszać. Ale na ostatni kęs jej sił może wystarczyć.
4
Nie ruszaj się, gdy zobaczyli ten mały drań obok. Kilku sekund zachowaj spokój, a potem bardzo ostrożnie i powoli odchodzi, nie odwracając się do węża plecami. Możliwe, że cię nie zauważy, albo uzna, że nie masz pojęcia zagrożenia. Nie rób gwałtownych ruchów, reagują na nich. Zawsze należy zachować spokój, aby nie rozzłościć węża.
5
Dowiedz się, jakie rodzaje węży mieszkają w tej okolicy, gdzie jesteś. Znajomość ich nawyków i ulubionych miejsc może uchronić cię od niechcianych spotkań. Koniecznie dowiedz się, jak wyglądają i jakie dźwięki wydają, aby zobaczyć i usłyszeć niebezpieczeństwo z daleka. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji. To pomoże ci uniknąć ukąszenia.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.