Jak zwiększyć zasięg wifi

Przy tworzeniu sieci bezprzewodowej, należy wziąć pod uwagę rozmiar strefy jej pokrycia. Niski poziom sygnału zwykle negatywnie wpływa na szybkość dostępu do internetu lub innych zasobów lokalnych.

Jak zwiększyć zasięg wifi

Trzeba

  • – Przewód miedziany;
  • – metalowa kurtyna;
  • – jednostka systemowa.

Instrukcja

1
Wiele Wi-Fi, routery są wyposażone w zdejmowaną antenę. Jej celem – aby wysyłać sygnał do innych urządzeń. W celu zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej, należy zastąpić standardową antenę mocniejszy odpowiednik. Zaopatrz się w urządzenie posiadające stosowne portem do podłączenia do routera. Wcześniej należy sprawdzić zgodność wybranej anteny z używanym sprzętem.
2
Podłącz nową antenę, przykręcając go do odpowiedniego portu. W tym przypadku, jeśli router ma dwie anteny, to lepiej wymienić oba elementy. Rzecz w tym, że zazwyczaj są one wykorzystywane do transmisji sygnałów na różnych częstotliwościach. Czyli przy wymianie jednej anteny można zwiększyć zasięg dystrybucji sygnału 802.11 g, a nie n.
3
Zamiast nowych anten można użyć dostępnych środków. Do tworzenia wysokiej jakości czujnik sygnału skorzystaj ścianką obudowy jednostki systemowej. Zdejmij izolację z anteny routera. Lutowania do niej drut miedziany. Drugi koniec połączyć ze ścianą bloku. Oczywiście, wcześniej należy zdjąć ją z obudowy.
4
Połączenie należy wykonać z mniejszą stroną do ściany. Ustaw ją w taki sposób, aby druga strona była skierowana w stronę urządzenia odbierającego sygnał Wi-Fi. Jeśli zdecydujesz się na zwrot ściankę obudowy na miejsce, na pewno wcześniej odłącz od niej kabel antenowy.
5
Jest jeszcze jeden sposób, aby zwiększyć obszar propagacji sygnału – podłączyć antenę routera z metalowym гардиной. W tym przypadku nie warto liczyć na znaczące wzmocnienie kierunkowe sygnału. Czasami taka metoda pozwala poszerzyć Wi-Fi strefy na 5-10 metrów.
Porada
Podczas instalacji punktu dostępowego Wi-Fi w miejscach publicznych lepiej przewidzieć ewentualne trudności i kupić urządzenie, które charakteryzuje się dużym obszarem pokrycia.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *