Jak zwiększyć niską temperaturę ciała

Normalna temperatura ludzkiego ciała wynosi 36,6 stopni, z pewnymi wahaniami, indywidualne dla każdego człowieka. Ale w niektórych przypadkach obserwuje się spadek temperatury. Taki stan organizm ciężko znosi. Człowiek czuje się słaby, rozwija się tlenem nerek. Dlatego wysoką temperaturę należy natychmiast podnieść.

Jak zwiększyć niską temperaturę ciała

Instrukcja

1
Skontaktować się z lekarzem. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na temperaturę ludzkiego ciała. Na przykład, obniżona temperatura może być skutkiem przeżywania wcześniej zaraźliwej choroby, zmniejszenie poziomu hemoglobiny, choroby mózgu lub układu hormonalnego, a także silny stres, emocje, zmęczenie, wyczerpanie organizmu. Bardzo często obniżona temperatura ciała obserwuje się u osób z hipotonia. Lekarz przepisze ci odpowiednie badania i badania, które pomogą ustalić przyczynę obniżenia temperatury. Wszystkie lecznicze środki powinny być skierowane na usuwanie przyczyny.
2
Jeśli wyniki badań nie wykazały żadnych poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, stosuje się środki-lek metody, które mają na celu wzmocnienie odporności. Do nich odnosi się regularna gimnastyka lecznicza, a także hartowanie organizmu i normalizacja życia. Lekarz może przepisać także i kurs przyjmowania witamin, zwłaszcza witaminy E. Ponadto stosowane są również metody fizjoterapii i balneoterapii. Pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta i leczenia uzdrowiskowego.
3
Ponadto, musisz samodzielnie monitorować ich stan. Trzeba zorganizować prawidłowe i zrównoważone odżywianie, uprawianie sportu. Odizolować się od stresu i переутомлений, jak to możliwe. Staraj się wysypiać.
4
Jeśli przyczyną obniżenia temperatury są stałe stres, to lekarz przepisze ci leki uspokajające. Spróbuj leki, opracowane na bazie roślinnej. Na przykład, wspaniały orzeźwiający wpływ mają ekstrakty z żeń-szenia, aralia i eleuterokok. Trzeba je przyjmować rano lub przed obiadem – oni dadzą ci dodatkową energię. A przed snem zaleca się przyjmowanie środków uspokajających, środków uspokajających. Do takich leków należą preparaty zawierające wyciągi z kozłka lekarskiego, głogu, chmielu lub motherwort.
5
Najprostszym i dostępnym środkiem podnoszenia obniżonej temperatury ciała jest gorąca herbata czarna. Wypij go, połóż się do łóżka i owinięte ciepłym kocem. Po pewnym czasie temperatura powinna w końcu powrócić do normalnego. Można również robić gorące kąpiele dla stóp, po czym założyć ciepłe skarpetki i położyć się pod ciepłym kocem.
6
Jeśli leczenie nie pomaga, temperatura nadal często spada poniżej normalnego poziomu, trzeba jeszcze raz udać się do lekarza i przejść wizyty lekarskie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.