Jak pozbyć się obrzęków rano

Obrzęk rano najczęściej pojawiają się na twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu. Mogą one być spowodowana przemęczeniem, недосыпом, późna w pracy komputera, stosowanie na noc w dużej ilości płynów, w tym alkoholu, paleniem tytoniu, słonej żywności itp. Jeśli jesteś zdrowy, to takie obrzęki są nietrwałe, i pozbyć się ich łatwo. Ale to może być „pierwszym dzwonkiem”, mówiącym o jakichś systemowych nieprawidłowości w organizmie – nerek, serca lub zaburzenia endokrynologiczne. W tym przypadku pomoże tylko leczenie przyczyny.

Jak pozbyć się obrzęków rano

Trzeba

  • -rumianek, mięta, szałwia, kwiat lipy, nagietek, melisa;
  • -ogórek lub ziemniaki;
  • -corn silk;
  • -głóg, dzika róża, cytrynowe i pomarańczowe skórki.

Instrukcja

1
Zacznij swój dzień od niewielkich ćwiczeń fizycznych. Mogą to być nawet zwykłe przysiady, które aktywizują wszystkie procesy w organizmie, w tym i odpływ płynu. Następnie wziąć prysznic kontrastowy, od ciepłej wody do chłodną, ale nie zimną.
2
Do mycia należy użyć zimnej wody, może być mocno gazowaną, i w ten sposób można uzyskać doskonałe mikro pęcherzyki gazu, a sole i minerały wzmacniają skórę twarzy.
3
Masować strefę wokół oczu. Trzeba to robić bardzo delikatnie, bez rozciągania skóry – tylko похлопываниями opuszkami palców i lekkie naciśnięcie. Przesuń kilka razy na górnej powieki od nos do skroni, a następnie tak samo dolnej.
4
Wieczorem przygotuj wywar z równej liczby (lub jednej z ziół), rumianek, mięta, szałwia, kwiat lipy, nagietka, melisy na szklankę wrzącej wody. Ostudzić i wlać w specjalne kostki do zamrażania. Rano masować tak kostką skórę wokół oczu. Ta metoda nie nadaje się, jeśli masz problemy z сосудиками na twarzy.
5
Dobrze przeciwko obrzęk pomaga okład z startego ogórka lub ziemniaków, nałożony na twarz na kwadrans.
6
Przed snem (na 2-3 godziny) staraj się pić mniej płynów. Jeśli spragniony, to można jeść kilka soczystych owoców. W ciągu dnia można napić się swobodnie, ale nie więcej niż półtora do dwóch litrów dziennie.
7
Od obrzęków różnej natury pomaga picie naparu z znamiona kukurydzy. Do tego łyżkę tego surowca zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na trzy godziny. Pić trzeba go łyżkę co trzy godziny w ciągu tygodnia.
8
Jeśli obrzęki są związane z problemami z sercem, możesz spróbować taki napój. Na noc napar w termosie taką mieszankę: po równo, głogu i dzikiej róży, a także cytrynowe i pomarańczowe skórki do smaku (wstępnie обдайте wrzącą wodą). Rano można pić, a jeśli chcesz, подсластите swój napój miodem.
9
Zmniejsz spożycie soli, ponieważ duża jej ilość może zatrzymywać się w organizmie wodę.
10
Wieczorem dokładnie spłukać z twarzy makijaż. Jeśli używasz krem tłusty, po tym jak on jest wchłaniana, resztki zawsze wycierać szmatką.
11
Czasami obrzęk mogą być wynikiem alergii na kurczaka w dół, więc jeśli masz możliwość, korzystaj ortopedyczne poduszki z синтепона. I nie wybieraj niskich poduszek, aby krew normalnie циркулировала w organizmie.
12
Ten pokój, w którym śpisz, częściej wietrzyć, szczególnie na noc. Przyczyni się to do lepszego wypoczynku i zmniejszenie lub zanik obrzęków.
13
Jeśli obrzęki pojawiają się w wyniku ciąży, zmień swoją dietę. Odciążyć nerki pomogą ci pół litra świeżego soku rano, zupa jarzynowa w porze lunchu i kolacji – szklanka kompotu lub jogurtu. Spożywanie soli w tym okresie należy zmniejszyć do dawki minimalnej.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *