Jak leczyć biegunkę po antybiotyku

Antybiotyki, niestety, zabijają nie tylko szkodliwe mikroorganizmy, ale i przydatne. W przypadku zniszczenia normalnej mikroflory jelitowej rozwija się wole. Jednym z jego objawów może być biegunka. Zapobieganie tego nieprzyjemnego stanu najlepiej zacząć jeszcze przed zastosowaniem antybiotykoterapii.

Jak leczyć biegunkę po antybiotyku

Trzeba

  • – bifidumbacterin;
  • – bez dodatku cukru produkt fermentacji mlecznych.

Instrukcja

1
Odbudowy mikroflory jelit pomagają probiotyki, na przykład, „Bifidumbacterin”. Kup w sklepie każdy produkt fermentacji mlecznych bez cukru, czy to jogurt lub kefir. Termin przydatności do spożycia naturalnego produktu musi być mała, około pięciu dni.
2
Wsypać do pół szklanki napoju 5 dawek „Бифидумбактерина” (jedna saszetka). W przypadku silnej biegunki można zasnąć dwa lub nawet więcej torebek. Całkowicie rozpuścić Бифидум nie trzeba, wystarczy uzyskać zawiesinę. Wypij przed jedzeniem lub podczas jedzenia. Należy przyjmować 2-3 razy dziennie, w zależności od ciężkości stanu. Po zakończeniu przyjmowania antybiotyków pić „Bifidumbacterin” jeszcze przynajmniej dwa tygodnie.
3
Aż jelita osłabiony, należy przestrzegać diety. Można jeść jajka na miękko, owsianka na wodzie, chude zupy, mięso. Szorstki, smażone, tłuste i pikantne żywności należy unikać. Nie warto też należy opierać się na mąkę i słodycze.
4
Wzmacniają działanie terapeutyczne „Бифидумбактерина” witaminy, zwłaszcza z grupy B. Witaminy z grupy B bogata wątroba, ryby, kasza gryczana, ryż, drożdże, twaróg, ser. Antybiotyki, oczywiście, zmniejszenie działania leku, ale sam „Бифидум” neutralizuje szkodliwy wpływ antybiotyków na jelita.
5
Na okres odzyskiwania spróbuj uchronić się od stresu i silnych emocji, ponieważ są one prowokują wole w przewodzie pokarmowym. Zajmij się zwykłe rzeczy, nie переутомляйтесь, czas spać.
6
Podczas leczenia antybiotykami alkohol jest ściśle przeciwwskazane: ich wspólne spożywanie może powodować poważne skutki zjawisk. Antybakteryjne leki zwykle гепатотоксичны, a alkohol zwiększa szkodliwy wpływ na wątrobę. Napoje alkoholowe oraz niszczą mikroflorę jelitową, dlatego wole i biegunka mogą tylko pogorszyć.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.