Jak leczyć zapalenie zatok przynosowych w warunkach domowych

Zapalenie zatok to stan zapalny błony śluzowej zatoki szczękowej. Strasznie nieprzyjemne i poważna choroba. Zazwyczaj ma chroniczną formę i powtarza się przy przeziębieniach i chorobach zakaźnych. Jeśli w porę nie rozpocznie się leczenia, powikłania zapalenia zatok mogą być nieznośne bóle głowy, zapalenie mózgu powłoki, aż do śmierci. Zapalenie zatok przynosowych można leczyć w warunkach domowych.

Jeśli w porę nie rozpocznie się leczenia, powikłania zapalenia zatok mogą być nieznośne bóle głowy

Instrukcja

1
Można stosować napar z ziela dziurawca. 1 łyżeczkę ziela dziurawca zalać 1 szklanką wrzącej wody, nalegać. Kiedy napar będzie lekko ciepły, to płukać nos za pomocą małej strzykawki. Dziurawiec ma działanie przeciwzapalne i pomaga przyspieszyć regenerację uszkodzonej błony śluzowej zatok.
2
Także jamy nosowej można myć ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem jodu lub nadmanganianu potasu. Na 1 szklankę ciepłej przegotowanej wody – 3-4 krople jodu lub 2-3 klejnoty nadmanganianu potasu. Jod i марганцовка działanie bakteriobójcze.
3
Jeśli nie ma temperatury, można przeprowadzić inhalacji leczniczych ziół (rumianek, glistnik jaskółcze ziele, krwawnik pospolity, eukaliptus). Drogi oddechowe są używane do usuwania obrzęk błony śluzowej, cienkich i dezynfekcji zawartości zatok szczękowych.
4
Silne działanie dezynfekujące ma działanie propolis. Należy stosować wodny roztwór propolisu, ponieważ propolis na spirytusie może poparzyć błony śluzowej nosa. Można pochować go w nos po 2 krople w każdym łuku przejście. A można zrobić bawełniane m, zwilżyć je w roztworze i wbić w nosowych. Trzymać m 30 min. Procedura odbywa się 2 razy dziennie.
5
Można również zakopać w nos mentol lub olejek z drzewa herbacianego. 2-3 krople w każdym łuku przejście. I najlepiej olejem jeszcze smarować czoło, skronie, nos.
6
W warunkach domowych można przygotować krople. Wymieszać równe części soku z ziemniaków, sok z niebieskiej żarówki, płynny miód (jeśli jest gęsty, to można stopić). Odradzam po 2 krople 3-4 razy dziennie. Aby środek szybko nie psuło – przechowywać go w lodówce.
7
Ciepłe zabiegi stosuje się w celu poprawy przepływu krwi w zatokach i upłynnienia zawartości w nich. Ciepłe zatoki nosa można ciepłą solą lub piaskiem w woreczku, a także ciepłe вареными jajkami. Jeśli masz w domu niebieska lampa, to dzięki niej można osiągnąć dobrego efektu terapeutycznego.
8
Staram się jak najczęściej w ciągu dnia wąchać cebulę lub czosnek. Lotnych cebuli i czosnku mają dobry jako środek odkażający efektem. Przy tym poczucie węchu szybciej wróci do ciebie.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli w warunkach domowych zabiegi nie przynoszą efektu terapeutycznego, a temperatura ciała tylko zwiększa się, należy niezwłocznie udać się do lekarza отоларингологу.

Porada
Należy wiedzieć, że ocieplenie procedury w leczeniu zapalenia zatok, może odbywać się tylko wtedy, gdy jest odpływ ropy z zatoki szczękowej. W przeciwnym razie, ogrzanie ściśle przeciwwskazane.!
Przed każdym zabiegiem należy dobrze oczyścić nos.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.