Jak rozpoznać zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatoki szczękowej nosa nazywa гайморитом. Przyczyną choroby są najczęściej infekcje górnych dróg oddechowych, jednak czasami zapalenie zatok przynosowych może wystąpić z powodu skrzywienia przegrody nosowej lub alergii. Aby nie dopuścić do przejścia choroby w ostrej fazie przewlekłej ważne jest, aby w porę zidentyfikować jej.

Jak rozpoznać zapalenie zatok przynosowych

Instrukcja

1
Wiarygodnie określić zapalenie zatok przynosowych w domowych warunkach jest niemożliwe, jednak istnieje szereg objawów, które powinny wzbudzić czujność. Jeśli zatkanie nosa towarzyszy ropne wydzieliny, гнусавостью głosu, bolesne doznania w obszarze zatoki szczękowej oraz na czole, wzrost temperatury do 38°C, należy skontaktować się z laurę do przeprowadzenia diagnostyki.
2
Przejść badanie radiologiczne zatok przynosowych. To wygodne, bo odbywa się bez dodatkowych szkoleń i pozwala w krótkim czasie uzyskać dokładną odpowiedź na temat obecności lub braku zapalenia zatok. Przyciemnianie obrazu zatok na zdjęciu świadczy o zapaleniu, dlatego należy poddać się leczeniu, aby uniknąć powikłań.
3
Najbardziej dokładne, ale drogim badaniem jest tomografia komputerowa zatok. Ukończ ją, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w dostarczonej diagnozie. Specjalnego przygotowania do zabiegu nie jest wymagane.
4
W przypadku, gdy przeprowadzenie badania rtg. nie można z tych czy innych powodów, lekarz może zalecić przeprowadzenie punkcji zatoki szczękowej. Procedura nie jest bardzo przyjemne, jednak proste i pouczająca. Specjalną igłą ent przebija totalny ściany zatok i za pomocą strzykawki откачает jej zawartość. Zaletą tej manipulacji jest to, że lekarz w trakcie może płukać zatoki roztworem środka dezynfekcyjnego.
5
Po potwierdzeniu diagnozy należy przejść kurs leczenia. Płukać nos antyseptyczne, pić antybakteryjne i leki przeciwhistaminowe. W celu przyspieszenia powrotu do zdrowia odnoszą się do fizjoterapeuty, aby przypisać физиопроцедур. Przy недолеченном zatok często tworzy się ropień, jednak najbardziej ciężkim powikłaniem choroby jest zapalenie opon mózgowych.
logo
Article Categories:
Choroby

Comments are closed.