Jak rozpoznać zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatoki szczękowej nosa nazywa гайморитом. Przyczyną choroby są najczęściej infekcje górnych dróg oddechowych, jednak czasami zapalenie zatok przynosowych może wystąpić z powodu skrzywienia przegrody nosowej lub alergii. Aby nie dopuścić do przejścia choroby w ostrej fazie przewlekłej ważne jest, aby w porę zidentyfikować jej.

Jak rozpoznać zapalenie zatok przynosowych

Instrukcja

1
Wiarygodnie określić zapalenie zatok przynosowych w domowych warunkach jest niemożliwe, jednak istnieje szereg objawów, które powinny wzbudzić czujność. Jeśli zatkanie nosa towarzyszy ropne wydzieliny, гнусавостью głosu, bolesne doznania w obszarze zatoki szczękowej oraz na czole, wzrost temperatury do 38°C, należy skontaktować się z laurę do przeprowadzenia diagnostyki.
2
Przejść badanie radiologiczne zatok przynosowych. To wygodne, bo odbywa się bez dodatkowych szkoleń i pozwala w krótkim czasie uzyskać dokładną odpowiedź na temat obecności lub braku zapalenia zatok. Przyciemnianie obrazu zatok na zdjęciu świadczy o zapaleniu, dlatego należy poddać się leczeniu, aby uniknąć powikłań.
3
Najbardziej dokładne, ale drogim badaniem jest tomografia komputerowa zatok. Ukończ ją, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w dostarczonej diagnozie. Specjalnego przygotowania do zabiegu nie jest wymagane.
4
W przypadku, gdy przeprowadzenie badania rtg. nie można z tych czy innych powodów, lekarz może zalecić przeprowadzenie punkcji zatoki szczękowej. Procedura nie jest bardzo przyjemne, jednak proste i pouczająca. Specjalną igłą ent przebija totalny ściany zatok i za pomocą strzykawki откачает jej zawartość. Zaletą tej manipulacji jest to, że lekarz w trakcie może płukać zatoki roztworem środka dezynfekcyjnego.
5
Po potwierdzeniu diagnozy należy przejść kurs leczenia. Płukać nos antyseptyczne, pić antybakteryjne i leki przeciwhistaminowe. W celu przyspieszenia powrotu do zdrowia odnoszą się do fizjoterapeuty, aby przypisać физиопроцедур. Przy недолеченном zatok często tworzy się ropień, jednak najbardziej ciężkim powikłaniem choroby jest zapalenie opon mózgowych.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.