Jak odróżnić zapalenie błony śluzowej żołądka wrzód

Najczęściej wrzody żołądka rozwija się na tle zapalenie błony śluzowej żołądka, i w większości przypadków pacjent nie raz wie o tym, że choroba postępuje. Z myśli objawy choroby są podobne, ale od tego, jaki diagnoza zostanie wykorzystany, zależy leczenie i dietę.

Jak odróżnić zapalenie błony śluzowej żołądka wrzód

Instrukcja

1
Odróżnić choroby wrzodowej żołądka od zapalenie błony śluzowej żołądka jest bardzo trudne. Ze względu na podobieństwo objawów można tylko przypuszczać, że zapalenie błony śluzowej żołądka осложнился listów. Dokładny samą diagnozę stawia gastroenterolog po wykonaniu procedur diagnostycznych, takich jak ФГДС i rtg żołądka.
2
Jeśli zdecydujesz się spróbować odróżnić zapalenie błony śluzowej żołądka wrzód bez dodatkowych badań i konsultacji z lekarzem, należy zwrócić uwagę na lokalizację bólu. Zapalenie błony śluzowej żołądka nieprzyjemne odczucia koncentrują się w epigastria. Gdy wrzód ból jest ostry, разлитая, może dać w plecy, krętego lub прекардиальную obszar. W zasadzie, jej lokalizacja jest uzależniona od lokalizacji wrzodziejące wady.
3
I dla błony śluzowej żołądka i choroba wrzodowa żołądka charakteryzuje się „głodni” bólu. Ale jeśli dyskomfort zapalenie błony śluzowej żołądka pojawiają się dopiero po 3,5-4 godziny po ostatnim posiłku, to wrzód na rozdzierający ból może pojawić się już po 1,5-2 godziny i towarzyszyć nudności.
4
Przez zapalenie błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej żołądka w większości przypadków jest inny. Owrzodzenia są charakterystyczne okresy zaostrzenia, pojawiające się zwykle wiosną i jesienią. Zapalenie błony śluzowej żołądka równie мучителен w każdej porze roku, przez choroby, więcej zależy od trybu zasilania, niż od sezonu.
5
Charakterystycznym objawem wrzodów żołądka są nocne bóle, które nie przechodzą, dopóki człowiek nie gustuje w-ludzkich. Zapalenie błony śluzowej żołądka, zazwyczaj przeszkadza w ciągu dnia i nie zakłóca sen.
6
Dostarcz morfologia krwi. Zapalenie błony śluzowej żołądka w nim, jak zwykle, nie wykryto żadnych zmian. W wrzody często określana spadek hemoglobiny, czasami do 100 g/l i poniżej.
7
W wrzody żołądka objawy są bardziej widoczne, niż w przypadku zapalenie błony śluzowej żołądka. Dlatego jeśli zauważysz, że znajomy ból lub zgaga nasiliły się, a leki, mających wcześniej, przestały działać, należy skontaktować się z lekarzem.
8
W przypadku wystąpienia nagłego sięgającej ból, wymioty z domieszką krwi, obniżenie ciśnienia krwi i silne osłabienie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Takie objawy mogą być tylko w przypadku perforacji wrzodu, a to śmiertelnie niebezpieczny stan.
logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *