Jak ustalić odmiedniczkowe zapalenie nerek

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest chorobą zapalną, w którym wpływa lohanka nerek, kielichy i miąższu. W większości przypadków przyczyną zapalenia jest infekcja bakteryjna. Całkowite wyleczenie jest możliwe tylko po wcześniejszej diagnostyce, dlatego w przypadku wystąpienia objawów odmiedniczkowe zapalenie nerek konieczne jest dokładne badanie.

Jak ustalić odmiedniczkowe zapalenie nerek

Instrukcja

1
Najczęściej ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek objawia się bólem w okolicy lędźwiowej, gorączka, zaburzenia oddawania moczu i интоксикационным zespołem. Często objawy te są błędnie przypisuje się innej choroby: grypa, холециститу, аппендициту i wsp. W wyniku tego odbywa się niewłaściwym leczenie, które może poprawić samopoczucie, ale nie jest w stanie trwale wyleczyć odmiedniczkowe zapalenie nerek. Недолеченное choroba staje się przewlekłe, w której objawy stają się mniej wyraźne, a od czasu do czasu nie budzą większego niepokoju. To prowadzi do rozwoju poważnych powikłań, walka z którymi nie zawsze okazuje się skuteczna.
2
W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy oddać mocz do analizy. Jest to konieczne nawet wtedy, gdy lekarze wykluczali odmiedniczkowe zapalenie nerek i rozpoczęli leczenie od innej choroby. Obecność w moczu bakterii i leukocytów wskazuje na choroby układu moczowo-płciowego, do których odnosi się odmiedniczkowe zapalenie nerek. Przy odchyleniach w sumie analizie należy oddać mocz na bakteriologiczne siew. To pomoże potwierdzić rozpoznanie, określenie patogenu i przypisać odpowiednie leczenie.
3
Oddaj krew na wspólne badania. Wzrost OB i leukocyty z przesunięciem wzoru w lewo, może to wskazywać na odmiedniczkowe zapalenie nerek. W niektórych przypadkach wykryto jeszcze i niedokrwistość.
4
Przejść badanie usg. Na odmiedniczkowe zapalenie nerek może wskazywać na wzrost nerek i ograniczenie ich ruchomości. Jest to szczególnie istotne przy jednostronnym zapaleniu.
5
Dla ostatecznego potwierdzenia diagnozy konieczne jest wykonanie przeglądowego rtg. Symptomem odmiedniczkowe zapalenie nerek jest zmiana wielkości nerki, niewyraźne i бугристость obwodów, obecność cieni złogów, zderzanie чашечно-лоханочной systemu. Экскреторная урография uzupełnia ją i pozwala wykryć zaburzenia odpływu moczu.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.